Таке переконання висловила лідерка «Європейської Солідарності» в місті Києві Марина Порошенко.
Вона наголошує, що в столиці мешкає понад 160 тисяч осіб з інвалідністю. І місто має бути повністю пристосованим до їхніх потреб.
«Освітні, медичні та соціальні послуги мають бути рівноцінно доступними для всіх. Створення безбар’єрного середовища вимагає комплексного підходу, яким тепер опікуватиметься Уповноважений. Омбудсмен захищатиме права та законні інтереси осіб з інвалідністю», – зазначила Марина Порошенко.
Також Уповноважений забезпечуватиме здійснення Київською міською радою конституційних повноважень щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів людей з інвалідністю, у тому числі тих, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції, інвалідів війни.
«Омбудсмен має приділити особливу увагу зверненням осіб з інвалідністю та вжиття заходів щодо усунення порушень їхніх прав. Також на контролі має бути забезпечення доступності будівель та споруд, приміщень комунальних закладів та установ столиці згідно державних будівельних норм», – наголошує голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я Марина Порошенко.
Нагадаємо, інтереси 160 тисяч киян з інвалідністю віднині відстоюватиме депутатка Київради Леся Петрівська, яку сьогодні призначено на посаду Уповноваженого з прав людей із інвалідністю. Столиця першою серед українських міст вводить таку посаду.
За відповідне рішення проголосували 99 депутатів Київради.
До слова, у Києві цьогоріч розпочнуть створення 6 нових центрів реабілітації для людей з інвалідністю. Заклади прийматимуть як дітей, так і людей старше 18 років. У центрах для дорослих люди з інвалідністю зможуть виконувати нескладну роботу та отримувати за неї гроші.