У столиці з’явився Уповноважений з прав людей з інвалідністю – що він робитиме

Автор: Галина Ворона
17:27 23.02.2021

Інтереси 160 тисяч киян з інвалідністю віднині відстоюватиме депутатка Київради Леся Петрівська, яку сьогодні призначено на посаду Уповноваженого з прав людей із інвалідністю. Столиця першою серед українських міст вводить таку посаду.

У столиці з’явився Уповноважений з прав людей з інвалідністю – що він робитиме

За відповідне рішення проголосували 99 депутатів Київради на сьогоднішньому засіданні.

Як зазначається, Уповноважений забезпечуватиме додержання прав і законних інтересів людей з інвалідністю, у тому числі тих, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції, інвалідів війни.

Леся Петрівська – депутатка Київради, співзасновниця ГО “Всеукраїнська асоціація перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю”. Виросла в сім’ї людей з інвалідністю і понад 16 років її діяльність пов’язана із захистом прав людей з інвалідністю. Працює перекладачем жестової мови.

Я хочу вкотре наголосити: у вислові “людина з інвалідністю” головне слово – “Людина”. Саме це я маю на увазі, коли говорю про комфортний і доступний Київ. Адже по-справжньому безбар’єрне середовище – це не тільки архітектурна доступність, це збереження достоїнства, самостійності, честі і гідності людей з інвалідністю”, – переконана Леся Петрівська.

За її словами, офіційно в Києві зареєстровано 160 тисяч осіб з інвалідністю, і ще велика кількість людей, які належать до маломобільних груп населення. І столиця має стати більш комфортною та доступною для них, переконана депутатка.

Як наголосив Київський міський голова Віталій Кличко, Київ першим вводить таку посаду. Оскільки міська влада робить місто безбар’єрним і зручним для всіх його мешканців. Зокрема, доступним до різних сфер життя для людей з інвалідністю.

Читайте також: З дому – з персональним асистентом. Люди з інвалідністю отримають нову послугу

Нагадаємо, у Києві цьогоріч розпочнуть створення 6 нових центрів реабілітації для людей з інвалідністю. Заклади прийматимуть як дітей, так і людей старше 18 років. У центрах для дорослих люди з інвалідністю зможуть виконувати нескладну роботу та отримувати за неї гроші.

Великий Київ у Google News

підписатися