Марина Порошенко: Країна без дискримінації і сексизму – це європейська країна

Автор: Марія Супрун
15:30 08.03

Гендерна рівність та вільний доступ жінок до політики є важливим кроком у становленні України як європейської держави.

Марина Порошенко: Країна без дискримінації і сексизму – це європейська країна

Про це у відеозверненні зазначила лідерка «Європейської Солідарності» у Київраді,  голова Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко.

«Для нас дуже важливо виховати цивілізоване толерантне суспільство, яке категорично не сприймає дискримінації щодо віку, статі, походження чи інших відмінностей своїх громадян. Нам справді давно пора зламати стереотипи, що «чоловік не може виховувати дитину», а жінка «не може займати керівні посади чи бути політиком». Навчитися сприймати кожну людину, насамперед, як особистість, і оцінювати як професіонала свої справи», – наголошує Марина Порошенко.

Марина Порошенко зауважила, що у міжнародних звітах Україна досі посідає не найкращі місця через низьку залученість жінок у політику. Нині в українському парламенті тільки 21% жінок, а в уряді тільки 3 міністерки.

«Разом з тим, у питанні представлення жінок у політиці я хочу особливо відзначити роботу нашої команди. Адже фракція «Європейської Солідарності» у Верховній Раді України на 30% складається з депутаток, а на довибори наша політична сила висунула ще двох кандидаток – Марусю Звіробій та Юлію Кузьменко. Київська міська рада також представлена 30% депутаток. З кожним роком нас у політиці стає все більше», – підкреслила Порошенко.

За її словами, суспільству складно підтримувати ідею залучення жінок у велику політику, коли високопосадовці публічно висловлюють печерно-патріархальні погляди – і тим самим не руйнують, а навпаки формують ще більші стереотипи, наприклад, дозволяючи собі порівнювати жінок України з туристичними брендами.

«Ми всі також чули історію, яка нещодавно трапилася з депутаткою «Європейської Солідарності» на Рівненщині, коли її зацькували лише за те, що на публічний захід вона прийшла з власною дитиною. І в цьому контексті дуже важливим є ухвалення відповідного законодавства щодо притягнення до адміністративної відповідальності за прояви сексизму». Адже країна без дискримінації і сексизму – це європейська країна, а рівноправність у всіх сферах – це запорука успіху», – переконана Марина Порошенко.

Раніше українських жінок привітав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко.

Нагадаємо, сьогодні українці відзначають міжнародний жіночий день. 8 березня на Контрактовій площі відбудеться велике жіноче ралі. Любителі менш екстремального відпочинку в цей день можуть відвідати виставку фіалок.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин