Маразм зростає. Держдума закликала світ засудити “гоніння на російську мову” в Україні

20:30 20.01

У Держдумі Росії переймаються правами українців, вважаючи дію закону “Про функціонування української мови як державної”, який зобов’язує усіх надавачів послуг обслуговувати клієнтів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою, гоніннями.

Маразм зростає. Держдума закликала світ засудити “гоніння на російську мову” в Україні

Як інформує сайт Держдуми  Росії, депутати  прийняли  постанову про  “Про порушення основоположних прав людини в Україні в зв’язку з новими заборонами на використання російської мови”.

“Державна Дума, поважаючи фундаментальні права людини і підтверджуючи свою прихильність нормам міжнародного права, висловлює глибоку стурбованість новими гоніннями на російську мову в Україні в зв’язку з вступом в силу чергових заборон на її використання”, – ідеться у повідомленні.

Винуватцем всього, що відбувається російські  парламентарії називають п’ятого президента України  Петра Порошенка,  в останні дні президентства якого був прийнятий відповідний закон.

У прийнятій постанові, російські “борці”-законотворці  стверджують, що законодавча та правозастосовна практика влади України суперечить Конституції України, яка гарантує  вільний розвиток, використання і захист російської мови.

Також Державна Дума вважає неприпустимими заборони і гоніння на російську та інші мови, які здійснюються в Україні під приводом захисту державної української мови.

Але головне  – в постанові   депутати   вимагають від влади України зупинити “цю порочну практику і чекають від Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки і співпраці в Європі, Ради Європи, Парламентської асамблеї Ради Європи, парламентів країн світу її засудження”.

Нагадаємо, 16 січня,  набув чинності закон “Про функціонування української мови як державної”, який зобов’язує усіх надавачів послуг обслуговувати клієнтів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. За недотримання закону передбачено штраф до 6800 гривень.

Нагадаємо, 27 нардепів від «Слуги народу» зареєстрували у Раді законопроєкт, що скасовує штрафи за недотримання мовного законодавства. Серед авторів – народний депутат Максим Бужанський, відомий своєю критикою закону про державну мову, і Олександр Дубинський, що виступав за скасування амністії учасникам Майдану.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...