Про це Віталій Кличко заявив в ефірі телеканалу “Україна-24”.
Це виглядає так – мовляв, забороніть, будь ласка, нам працювати, бо ми маємо збитки. Так сьогодні, наприклад, весь комунальний транспорт в місті Києві – дотаційний. Він – не прибутковий. Приватні ж маршрутки – це транспорт приватних перевізників. Вони повинні вирішувати на свій власний розсуд чи працювати їм. А вимагати заборони маршрутних перевезень – це маніпуляція!” – сказав Віталій Кличко.
Відповідаючи на запитання, що робитиме місто, якщо все ж таки приватні перевізники припинять роботу, мер столиці наголосив, що звертався і продовжує звертатися до киян, аби вони, в умовах суворих обмежень, користувалися громадським транспортом тільки за крайньої потреби.
Якщо у вас немає гострої потреби кудись їхати, – залишайтесь вдома! Я звертаюсь до всіх роботодавців: за можливості, зробіть так, щоб співробітники або пішли у відпустки, або мали можливість працювати дистанційно. Зараз працюють виключно підприємства критичної інфраструктури – ті, що забезпечують життєдіяльність міста”, – підкреслив Віталій Кличко.
Він додав, що наразі увесь комунальний громадський транспорт столиці працює на маршрутах.
Але, якщо ситуація буде погіршуватись і дійте до критичної межі, я не виключаю, що ми будемо змушені обмежити і рух транспорту”, – додав мер.
Думку шефа поділяє і перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Він також підкреслює, що приватні перевізники на свій розсуд приймають рішення про те, чи виходити їм на маршрут, чи ні.
За його словами, минулорічна ситуація із зупинкою роботи приватних перевізників може стати можливою лише у випадку припинення роботи усього громадського транспорту міста і переходу його на роботу за спецперепустками.
Такий варіант розвитку подій можливий, якщо кияни ігноруватимуть протиепідемічні обмеження і захворюваність у столиці збільшуватиметься. Стосовно бажання перевізників підвищити тариф на перевезення, то міська влада останні шість років не регулює встановлення тарифів на перевезення в приватних маршрутках”, – додав Микола Поворозник.
Читайте також: По місту зі спецперепусткою. Столичному транспорту загрожують нові обмеження
Нагадаємо, Асоціація перевізників Києва та області заявила про намір звернутися до КМДА з проханням офіційно заборонити роботу маршруток – через карантинні обмеження їх робота стала збитковою.
Як повідомлялося раніше, вже цієї суботи, 27 березня, приблизно 30-40% київських маршруток піднімуть вартість проїзду з 8 до 10 гривень. Але і в цьому разі робота з 11 пасажирами в салоні для маршрутних перевізників не покриє навіть витрат на пальне.
До слова, Київ наразі перебуває у “червоній” зоні карантину. Та столична влада вирішила не зупиняти транспорт, однак він працюватиме з низкою обмежень. Через обмеження на транспорт утворюються великі черги. А Кличко пригрозив киянам зупинкою транспорту за “безвідповідальність”.