Мамі та дівчині одного з «привидів Києва» передали орден

Автор: Любава Лисичкіна
20:43 31.01

Льотчик у складі 40-ї бригади тактичної авіації, відомої з перших днів повномасштабного російського вторгнення, захищав небо Київщини.

Мамі та дівчині одного з «привидів Києва» передали орден

Про це ідеться у повідомленні начальника Київської ОВА Руслана Кравченка.

Сьогодні він передав орден «За мужність» II ступеня (посмертно) мамі та дівчині військового-льотчика  Джуса  -Андрія Пільщикова . 

 Джус  був одним із тих, кого називали «привидами Києва». У складі 40-ї бригади тактичної авіації, відомої з перших днів повномасштабного російського вторгнення, захищав небо Київщини.  Трагічно загинув наприкінці літа.

«Подякував мамі за сина. Саме завдяки таким сильним і мужнім захисникам, як Андрій, маємо змогу жити у вільній незалежній країні. Пишаюся, що українського Героя знав весь світ», – зазначив начальник КОВА.

Нагадаємо, 25 серпня під час виконання бойового завдання у небі зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39. Пілотами цих літаків були Андрій Пільщиков, майор В’ячеслав Мінка та майор Сергій Проказін. На момент аварії Андрій мав 500 годин нальоту та виконував бойові завдання в надскладних умовах. 

За фактом авіакатастрофи на Житомирщині відкрили кримінальне провадження. Посмертно «Джусу» надали звання майора.

Як відомо, про образ «Привида Києва» в медіапросторі вперше заговорили 25 лютого 2022 року. Це був резонанс на героїчну відсіч військових льотчиків ворожій навалі під час оборони столиці України від російської агресії.

Саме тоді у перші дні понад 10 українських пілотів віддали свої життя, захищаючи наше небо. Серед них 4 Герої України – льотчики 40 БрТА. Тепер, символ створений в бою, служитиме на користь родин загиблих та їх побратимів, що далі боронять незалежність України. Як відомо, “Привидам Києва” встановили пам’ятні меморіали
 
Додамо, що Авіакосмічний ліцей тепер має меморіальну дошку льотчику, з подвига якого розпочалася легенда про «Привида Києва».

 

Великий Київ у Google News

підписатися