Ніхто не передасть обличчя й Андрія посмішки – мати пілота-оборонця Києва “Джуса” про спомин героя

Автор: Оксана Тупальська
15:50 16.10.2023

Мати пілота ЗСУ, який обороняв Київ з перших днів повномасштабного вторгнення, поділилася, як би хотіла, щоб вшанували її сина. Андрій “Джус” Пільщиков загинув 25 серпня на Житомирщині внаслідок зіткнення двох навчальних літаків.

Ніхто не передасть обличчя й Андрія посмішки – мати пілота-оборонця Києва “Джуса” про спомин героя

“Джус” спершу воював піхотинцем під Васильковом – за два тижні до вторгнення він готуючись купував патрони до власної зброї та автомобіль. І вже у лютому 2022 року брав участь у повітряній обороні Києва та інших територій в складі підрозділу, який називали «Привиди Києва». Докладав багато зусиль, аби Україна отримала літаки F16.

Згодом громадський актив столиці запропонував назвати на честь загиблого льотчика вулицю в Солом’янському районі. 

Під час розмови з командувачем повітряних Сил ЗСУ Миколою Олещуком мати військового Лілія Авер’янова запропонувала піднятися у небо замість свого загиблого сина на першому винищувачу F-16, який отримає Україна. Її прохання пообіцяли виконати

“Ось цей його імідж Привида Києва – ось це було чудово зроблено. Тому що я знаю, що це він. Ніхто не передасть обличчя Андрія й посмішки, ніякий скульптор”, – сказала пані Лілія. 

Вона попросила не робити інших монументів в пам’ять про сина. 

@donbass_realii Мать погибшего пилота «Джуса» поделилась своими воспоминаниями #джус #пилот #донбасс #донбассреалии ♬ Sad Scene BGM Piano Instrument(313618) – HomeMadeGarbage

Також жінка зазначила, що льотчик ділився з нею досвідом планування польотів та оборони краю, які часто здійснювалися без участі військового командування:

“Андрій шо казав: “Тільки завдяки нашій оригінальності рішень, нестандартності рішень ламали їхні (росіян – прим.) шаблони. Просто вони не розуміли, що ми робим. Тому що в них в інструкціях так написано не було”.

30-річний пілот Андрій Пільщиков загинув за кілька днів до того, як Нідерланди та Данія погодили поставку F-16 в Україну, а українські льотчики почали навчання для подальшої роботи на таких винищувачах.

У 2022 році пілот разом з адвокаційною групою їздив на зустріч із урядовцями в США та давав десятки інтерв’ю світовим медіа. У 2018 році Андрій брав участь у навчаннях “Чисте небо”, організованих американцями. А в 2019 році був запрошений на тренування до Каліфорнії. Там вперше літав на F-15.

Великий Київ у Google News

підписатися