Макрон підбив підсумки візиту до Києва

Автор: Володимир Хлєбников
08:59 17.06

Президент Франції Еммануель Макрон за підсумками візиту до Києва 16 червня заявив, що Україна є частиною Європи і може розраховувати на її підтримку. Він також наголосив на необхідності покарати винних у воєнних злочинах, скоєних на території України.

Макрон підбив підсумки візиту до Києва Фото: Офіс президента України

Про це французький президент написав у своєму Twitter, почавши перший допис рядками українського гімну.

Ви можете розрахувати на братство Європи, аби Україна залишалася вільною… До повернення миру в вільну і незалежну Україну, доки буде потрібно, ми продовжимо мобілізувати свої зусилля. Гуманітарна, економічна та військова підтримка, щоб дозволити українським солдатам змінити на краще ситуацію на місцях в умовах нападів російської армії“, – зазначив президент Франції.

Він повторив озвучену європейськими лідерами позицію про підтримку невідкладного надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Найближчими днями, як тільки Європейська комісія визначить рамки для обговорення, ми, 27 держав-членів ЄС, повинні будемо разом прийняти важливі історичні рішення, щоб втілити наші обіцянки. Ми повинні показати Україні рішучий і чіткий вчинок“, – підкреслив Макрон.

За його словами, у короткостроковій перспективі Європі потрібно шукати нові форми співпраці – “для обговорення і розробки з Україною відповідей на питання безпеки, енергетики, мобільності, зміцнення інфраструктури та молоді“.

Дивіться також: Європейським лідерам влаштували “екскурсію” в зруйнованому росіянами Ірпені (ВІДЕО)

Макрон вкотре наголосив на необхідності покарати винних у воєнних злочинах, скоєних на території України. згідно з міжнародним правом, та нагадав, що французькі експерти вже допомагають українським правоохоронцям у документації доказів.

Також президент Франції згадав невирішену проблему з блокадою українського експорту, що загрожує продовольчою кризою багатьом країнам. Це прямий наслідок війни, яку веде РФ, наголосив він.

Ми закликаємо Росію погодитися на те, щоб Організація Об’єднаних Націй організувала експорт зерна, знявши блокаду українських портів“, – зазначив Еммануель Макрон.

Як відомом, вранці 16 червня до української столиці з офіційним візитом прибули канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, президент Румунії Клаус Йоганніс.

Під час брифінгів лідери Франції та Німеччини запевнили, що не вимагатимуть від Києва поступок Росії. За їхніми словами, умови та формат переговорів про завершення війни мають визначатися Україною. Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі також заявив, що мир із Росією повинен бути досягнутий на умовах України.

Читайте також: Шольц у Києві зробив заяву щодо підтримки України

Великий Київ у Google News

підписатися