Майже половина українців не знають точної дати аварії на ЧАЕС

Автор: Марія Супрун
21:40 10.05

48% українців не знають точної дати аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Майже половина українців не знають точної дати аварії на ЧАЕС

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Так, незважаючи на те, що опитування проводилось у дати, близькі до роковин аварії, майже третина населення України (31%) не змогли пригадати рік аварії, майже половина населення (48%) не знають точну дату. Водночас, більшість респондентів (69%) змогли пригадати принаймні рік, в якому відбулася аварія. Проте, лише трохи більше половини опитаних (52%) знають точну дату.

Найбільше респондентів (36%) вважають, що причиною аварії були помилки керівництва та/або персоналу станції. Ще 26% опитаних ймовірною причиною аварії називає поєднання недоліків будівництва та помилок персоналу. Приблизно однакова частка респондентів, які вважають, що до аварії призвели помилки, допущені при проектуванні та/або будівництві станції (11%) та нещасний випадок (8%).

Нагадаємо, 26 квітня, у річницю трагедії, мер Києва Віталій Кличко разом із киянами-ліквідаторами аварії на ЧАЕС взяв участь у церемонії покладання квітів до меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи». Також мер столиці отримав нагороду «Народний герой Чорнобиля» (ФОТО).

Як повідомлялося, мультимедійна виставка “Чорнобиль. Подорож” відкрилась в «Експоцентрі» (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися