Майже 2 мільйони українців стали жертвами домашнього насилля

Автор: Тетяна Сененко
18:49 12.07.2021

Майже 2 млн українців стверджують, що стали жертвами жорсткого поводження у побуті. Так, три чверті опитаних громадян стверджують, що добре розуміють, що означає термін «домашнє насильство». Ще 17% хоча б щось чули про нього і лише 7% не знають, що означає цей термін.

Майже 2 мільйони українців стали жертвами домашнього насилля

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього (УІМ), проведеного спільно з New Image Marketing Group, на тему «Домашнє насильство в Україні: досвід та настрої громадян».

«Серед помітних особливостей можна зазначити, що жінки частіше за чоловіків заявляють про добре розуміння цього терміну – 80% проти 72%, а також те, що частка добре обізнаних з цим терміном є трохи вищою за середні показники по країні саме на Донбасі – 81%», – зазначають автори дослідження.

Громадяни переважно вважають, що домашнє насильство виявляється насамперед у фізичних або психологічних проявах і дещо менше у різного роду заборонах чи примусах.

Двома основними проявами, яку згадує абсолютна більшість респондентів, є побиття (завдання тілесних ушкоджень) та погрози (психологічний тиск) – відповідно 79% та 70% називають саме їх.

Сюди ж належать і відповіді щодо вчинення таких дій і щодо неповнолітніх дітей: 66% називають домашнім насильством словесні образи, приниження неповнолітньої дитини, її побиття – 65%, ще стільки ж психологічний тиск щодо неї та майже стільки ж – стусани, ляпаси, штовханину, щипання.

Читайте також: Київ проти насилля. Депутати прийняли цільову програму на 155 млн грн

Натомість такі прояви домашнього насильства, як-то заборона навчатися, примушування до праці або заборона працювати, називають вдвічі-тричі менше опитаних. 

Читайте також: За сексуальне насилля над дітьми вирішили карати жорсткіше

Нагадаємо, у Києві планують створити ще один притулок для жінок, що постраждали від домашнього насильства. Це має розв’язати проблему тих, хто після 10-денного перебування в кімнатах кризового реагування не зміг вирішити питання з подальшим проживанням.

Нагадаємо, гаряча лінія 15-00 для осіб, які постраждали від домашнього насильства в Києві, працює з грудня 2019 року. Крім неї, можна звернутись на загальноукраїнську гарячу лінію щодо запобігання домашнього насильства – номер 1547.

 

Великий Київ у Google News

підписатися