Майстер цинізму: перед поїздкою до Путіна Лукашенко передав торби з соком і картоплею депортованим з України дітям

Автор: Оксана Тупальська
12:15 09.05.2023

Перед поїздкою до Москви, аби 9 травня посидіти поруч з Путіним на Червоній площі Лукашенко влаштував показову акцію – передачу пакунків українським дітям, яких вивезли з окупованих Росією територій України. До кожної торби вклали білоруську картоплину, шоколадку білоруського виробника “Комунарка” та сік.

Майстер цинізму: перед поїздкою до Путіна Лукашенко передав торби з соком і картоплею депортованим з України дітям
Світлодіодне освітлення

Дітей, вивезених з окупованих населених пунктів Донецької та Запорізької областей утримують в приміщенні одного з “оздоровчих” таборів Солігорського району Гомельської області. 

На державному телеканалі “Беларусь 1” показали сюжет, де ведуча каже:

“Сьогодні вони приймають подарунки від глави держави. Мед, соки та морси, шоколадки під маркою „Президент“ і, звичайно, наша картопля — куди без того, з чим асоціюється у всіх наша країна».

В репортажі білоруські пропагандисти подають подію позбавлення дітей можливості жити вдома з батьками та депортацію як акт гуманізму. Що начебто таким чином Білорусь та Лукашенко допомагають людям. Повідомляється, що дітей водили на хокейні матчі білоруських команд, де вони мали на камеру дякувати Лукашенку. 

Як відомо, росіяни депортують українських дітей з окупованих територій в РФ та Білорусь, і ті впродовж довгих місяців не можуть повернутися додому. Неповнолітніх утримують як в’язнів, не випускаючи з приміщень, а за прояви любові до України (як відзначення національних свят та показ синьо-жовтої символіки) погрожують. Відомі випадки тортур. 27 квітня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій визнала насильницьку депортацію українських дітей росіянами геноцидом, а Лукашенка – співучасником злочину.

Українські діти показують вміст торби від білоруського диктатора

Як видно з трансляцій на російському ТВ, Лукашенко перебуває на Червоній площі поруч з Путіним, а також президентами Казахстану, Киргизстану, Таджикістану, Узбекістану, Туркменістану та Вірменії.

Раніше “ВК” розповідав про період окупації Київщини, коли полонених жителів регіону примусово вивозили на територію Білорусі та тримали в підвалах у нелюдських умовах, катували. Після чого – перевозили на територію РФ. 

Також відома історія насильно вивезених та, на щастя, повернутих в Україну 12-річної Кіри Обединської та  9-річного Іллі Матвієнка, батьків яких росіяни вбили в Маріуполі навесні 2022 року. 

Великий Київ у Google News

підписатися