Магнолії та сакури нині найзапашніші – чому варто провести вихідні у Ботанічному саду

Автор: Оксана Тупальська
07:02 06.05.2023

Перші магнолії цієї весни у Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка вже відквітували, проте, якщо поквапитися, можна встигнути насолодитися екзотичним цвітом видів та сортів, що розпускаються пізніше.

Магнолії та сакури нині найзапашніші – чому варто провести вихідні у Ботанічному саду
Світлодіодне освітлення

«Тепер така сонячна погода, погуляйте в ботсаду, де квітують бузки, магнолії, рододендрони. Відквітували перші магнолії, що мають квіти білого кольору. – магнолія кобус, зірчаста, верболиста, та магнолія Лебнера, зараз можна окремі квіточки побачити. Настав пік цвітіння магнолії Суланжа. Це гібридогенний вид. І квітує також міжвидовий гібрид – магнолія Сюзан», – розповідає кореспонденту “Великого Києва” завідувач відділу дендрології, доктор с/г наук  Юрій Клименко.

Магнолія Суланжа

Минулої зими чималі випробування припали на відділ тропічних рослин. Його зазвичай відвідують взимку, щоб побачити в морози рослини, які повні свіжості та зелені. Проте вони потребують догляду, а в умовах відключень світла та тепла експозиція почала потерпати і навіть був ризик її загибелі.

Щоб врятувати рослини співробітники знайшли волонтерську спільноту, яка запустила проект «Тепло для оранжерей». Збирали кошти, купували пелети, випилювали сухостійні дерева, рубали дрова, топили булеряни.

Магнолія Сюзан

«У нас основний дохід, який отримує ботанічний сад – припадає на квітень-травень, коли квітують магнолії, бузки, і люди масово відвідують ботанічний сад. Але 3 роки поспіль вийшло так, що ці місяці сад був зачинений. Спочатку ковід був, потім війна, і тільки в червні в минулому році відкрилися для відвідувань. Так виникли суттєві проблеми, нестача коштів. Відвідувачів не було, і бюджет не був поповненим», – ділиться вчений.

Попри труднощі, теплиці вистояли, за рослинами доглядають далі. І наступної зими очікують, що будуть знову квітнути азалії, камелії та орхідеї.

Подивитися на квітучі дерева можна буде до глибокої осені, але зараз квітує найбільше рослин, зокрема сакури, яблуні.

Цвіт сакури

Біологи кажуть, якщо щотижня приходити до Ботанічного саду, можна буде побачити нові квітучі рослини.

«Незабаром розкриються квіти у магнолій яйцепоібної, лікарської, трипелюсткової. Ще в нас є маленька рослина магнолії Зібольда. Вона зазвичай в червні квітує. Хоча квітування деяких дуже гарних рослин уже не побачите – ранньою весною у нас квітували форзиції, кизили квітували. А зараз – яблуні декоративні починають. Це теж дуже гарно. Дуже гарна колекція хвойних зараз, на них можна побачити червоні мегастробіли (майбутні шишки), такі яскраві, як іграшки. Можна піти і подивитися».

Цвіт яблуні

Вартість вхідного квитка до Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України:

  • для дорослого – 100 грн.
  • для дітей шкільного віку – 50 грн.
  • для дітей до 7 років, пенсіонерів та пільгових категорій відвідувачів (учасники бойових дій, ветерани Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти, інваліди аварії на ЧАЕС та учасники АТО) – вхід безкоштовний.
  • Вартість абонементів на відвідування ботанічного саду дитиною віком до 7 років у супроводі одного дорослого впродовж одного місяця – 1000 грн.

Приходити та споглядати красу можна щодня без вихідних, поки світить сонце.

Раніше “ВК” розповідав, що у Ботсаду Гришка стартував сезон цвітіння бузку – саме час побачити квіти бузку, що мають по 100 пелюсток, старі німецькі сорти.

Великий Київ у Google News

підписатися