Магазини і аптеки не працюють, приготування їжі – цілий квест. Як живеться у звільненій від окупантів Бучі

Автор: Галина Ворона
15:09 17.04.2022

Бучу вже понад два тижні тому звільнили від окупантів, а життя у місті досі легким не назвеш. Та попри страшні руйнування місто оживає: багато працівників комунальних служб прибирають вулиці, навіть уже ремонтують дороги.

Магазини і аптеки не працюють, приготування їжі – цілий квест. Як живеться у звільненій від окупантів Бучі
оренда квартири Київ

Як живеться у Бучі, розповіла у Facebook журналістка і волонтерка Світлана Остапа, яка повернулась у місто тиждень тому.

За її словами, у деяких мікрорайонах вже дали світло і газ, але її районі досі немає світла, води та газу, тому приготування їжі – це цілий квест.

Тим, хто планує повертатись, авторка допису радить  подумати наперед, чим відмивати свої холодильники, бо миючих засобів на всіх не вистачає, а також запасатись їжею довготривалого зберігання і ліками –  магазини і аптеки ще не працюють. Зате сьогодні з’явився бензин 95 на заправці, за готівку – 1 л 33,8 грн.

За продуктами і кормом для тварин люди звертаються до волонтерів.

Спочатку в Пластовий центр йшли люди переважно з Лісової Бучі, а вчора вже були не тільки з центру, а й зі Склозаводу. Майже всі запитують, чи є у нас корм для котів і собак, а потім уже питають про їжу для себе. Багато людей пережили окупацію, є й такі, що залишилися без хати. Живуть або у сусідів, або в сараях. Є діти, які пережили окупацію, приходять за солоденьким. Приходили й бучанці, які повернулися на тижні”, – розповідає вона.

Зв’язок нормальний є, але не у всіх мікрорайонах і не всіх операторів. З інтернетом теж проблеми.

Окрім всього, що розповідають про Бучу журналісти, вразила ще тиша. Ідеш увечері – жодної людини чи машини”, – ділиться вона.

Світлана Остапа зазначає, що люди стали заїжджати у Бучу на один день, щоб оглянути квартири і будинки, по можливості заколотити вирвані двері чи вибиті вікна, взяти необхідні речі.

Біля церкви Андрія Первозванного, де масове поховання, працюють слідчі, щодня поважні гості і багато поліції. Церква обстріляна.

Найжахливіші руйнування на вулиці Вокзальній від Ірпеня до залізниці. Саме там, на розі з Яблонською, стояв будинок родини Абрамових, про яку розповіли багато українських і зарубіжних медіа. Це наші близькі знайомі. Це ще в тисячу разів жахливіше виглядає, коли бачиш на власні очі і чуєш цю історію особисто”, – каже журналістка.

Але життя триває. Люди продовжують варити їсти у дворах на дровах. Поруч з нею живе родина, в якої п’ятеро малолітніх дітей. Вони пережили окупацію, але сповнені оптимізму. Люди пристосовуються до всього і вірять у перемогу України.

За словами дописувачки, у міській раді на ресепшині можуть написати заяву на отримання матеріальної допомоги ті, хто був в окупації. Це можуть зробити і ті, зто був у окупації частково – треба буде вказати телефони двох свідків.

Читайте також: З братської могили біля церкви в Бучі піднято 73 тіла – мер міста

Нагадаємо, 1 квітня міський голова Бучі Анатолій Федорук заявив про звільнення міста від російських окупантів. Після цього почала відкриватися інформація про звірства, які скоїли в окупованому місті російські військові. Зокрема, було виявили братську могилу, де поховали майже 300 людей; по вулицях лежать десятки трупів, деякі із них із зав’язаними за спиною руками. Також виявляли тіла оголених жінок.

Великий Київ у Google News

підписатися