Люди у камуфляжі на Хрещатику, які посварилися із Гордоном, не є військовими – розслідування

Автор: Ольга Даниленко
16:58 15.09.2023

Журналісти видання “Гордон” провели розслідування й з’ясували, що учасники конфлікту з Дмитром Гордоном на Хрещатику не є військовослужбовцями, хоч і називали себе військовими й заявляли, що воювали і їм ‘медалі відрами давали, але вони не брали”. 

Люди у камуфляжі на Хрещатику, які посварилися із Гордоном, не є військовими – розслідування
Світлодіодне освітлення

Конфлікт Дмитра Гордона та людей у камуфляжі стався на початку вересня. Гордон облаяв людей у камуфляжі, які виставили, за їхньою версією, “пропагандистів” на головній вулиці столиці.Тоді Гордон назвав організаторів акції “ряженими провокаторами”. Люди у камуфляжі не змогли показати правоохоронцям свої посвідчення й дозволи на носіння військової форми.

Отже, перший ініціатор акції – звільнений зі служби Володимир Колодзінський. За даними журналістів у 2022 році він прослужив два з половиною місяці в Житомирській області у 115-й бригаді ТрО, де працював на кухні й крав гуманітарку у військових, за це товариші по службі, за їхніми словами, “накрутили йому вуха”. 

Його колишній командир Сергій Бондар розповів в інтерв’ю Дмитрові Гордону, що Колодзінський не служив, а був у взводі. 

Коли побачив уперше в TikTok, що він коїть у Києві, перше бажання було – відпрошуватися в командування та їхати до Києва, щоб накрутити йому вуха й розповісти, хто він є насправді. Особливо коли він розповідає, який він бойовий і як він воював, і як у нього пальці відірвало на війні. Я не знаю, на якому фронті він був, але воювати – точно не воював. Хіба що з тарганами вдома. Або з мухами. За законом він не має права [носити форму]. Якщо він не є військовослужбовцем – форму носити не буде”, – сказав командир роти.

Бондар також підтвердив, що Колодзінський “трохи збагатився” завдяки допомозі, яку громадяни приносили теробороні.

Випадок зі зникненням гуманітарної допомоги підтвердив ще один військовослужбовець цього підрозділу – головний сержант мехроти Андрій Слобоженюк, який служить у ЗСУ й захищає Україну на фронті з 2014 року.

Також журналісти з’ясували, що Колодзінський відомий як професійний провокатор, який “гастролює” по Житомирській області.

Другий учасник акції – Іван Єщенко. За даними журналістів, він після початку повномасштабної війни РФ проти України певний час стояв на блокпості в Києві, був членом добровольчого формування територіальної громади. Єщенка звільнили з підрозділу, коли, за словами його колишнього командира Ярослава Дербуна (добровольче формування “Легіон Оболонь), стало відомо, що в нього корисливі цілі. 

Наразі колишній командир розшукує Єщенка, щоб забрати посвідчення, яке він не має права використовувати. “Єщенко – ошуканець. Він компрометує всіх людей у формі”, – заявив його екскомандир журналістам. 

Командир Ярослав Дербун, відповідаючи на запитання, чи брав Єщенко участь у бойових діях, розповів, що не відправляв того на виконання таких завдань і він на фронті не був.

Від мене таких завдань він не отримував. З огляду на те місце, де він перебував – де в нього був блокпост, а потім завдання, які він виконував з оборони столиці, – це не рахувалося як ведення бойових дій. У них було побудовано блокпост на Дарниці, на перехресті Харківського шосе й вулиці Тростянецької, у той час це була загальна тенденція по всій столиці України, вони виконували функції та завдання з територіальної оборони, після чого столиця вже не була зоною бойових дій і ці блокпости стали непотрібні в такій кількості, їх почали розбирати, а вони (добровольці підрозділу, – ред.) займалися іншими завданнями, пов’язаними з територіальною обороною міста”, – розповів він.

Організовану цими людьми акцію Дмитро Гордон пов’язує з власником ФК “Інгулець”, чотири рази засудженим аграрієм Олександром Поворознюком, про діяльність якого Гордон розповів у своєму розслідуванні.

Нагадаємо, під час розмови з одним із військових на Хрещатику Гордон назвав це все “ФСБешною х**нею”.

Як повідомляв “ВК”, у центрі Києва до Арестовича та Гордона вишукувалась черга з прихильниць.  

Великий Київ у Google News

підписатися