Людей виселяти не будуть. 890 га Лісової Бучі визнано територією міста

21:22 07.10.2020

Бучанська міська рада отримала важливу перемогу в Київському апеляційному суді: 890 гектарів Лісової Бучі, де мешкає понад 26 тисяч мешканців, остаточно визнано територією міста. Це означає, що всі мешканці Бучі, які не могли оформити власні земельні ділянки, невдовзі зможуть це зробити.

Людей виселяти не будуть. 890 га Лісової Бучі визнано територією міста

Про це повідомляється на сторінці Бучанської ради у Facebook

Раніше суд вирішив, що це ліс, і передав Кабміну разом з жителями. Судовий спір, кому належить земля в Бучі – бучанській громаді чи Кабінету Міністрів України – тривав майже 6 років. Нинішнє рішення ставить крапку в тривалій скандальній історії.

«Маючи беззаперечні факти – межі міста Буча, генплан, рішення обласної і Верховної Ради – нам вдалося в судовій інстанції захистити право громади та її представницького органу на місцеве урядування, захистивши наші межі», – коментує рішення суду міський голова Анатолій Федорук.

Представництво інтересів громади в суді здійснювали перший заступник міського голови Тарас Шаправський, який також написав про перемогу у Facebook та начальник юридичного відділу Максим Беляков – за позовом прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до Бучанської міської ради, фізичних осіб у справі так званих 890 га земель лісового фонду.

“Сьогодні в апеляційній інстанції ми відстояли цю позицію та тисячі фізичних і юридичних осіб можуть зітхнути з полегшенням: їхнім земельних ділянкам і майну нічого не загрожує!” – написав Шаправський.

Нагадаємо деталі цієї історії. Рішенням Ірпінського міського суду від 17.10.2014 року (суддя Мікулін А.В.), майже все місто Буча в його історичних межах площею 890 га було визнано лісом І категорії, власником якого є держава, а не громада Бучі і її мешканці.

У квітні 2020 року Ірпінський міський суд (суддя Карабаза Н.Ф.) виніс рішення про скасування ганебного «рішення Мікуліна», ухвалив нове, яким у задоволенні позову прокуратури відмовив.

Сьогоднішня апеляція остаточно закріпила землю за Бучанською громадою. Рішення набрало законної сили, однак ще може бути оскаржене у Верховному Суді України.

Великий Київ у Google News

підписатися