Литва-Кіркорову: “колір настрою синій”, після Криму до нас зась віднині

23:23 20.01

Російський виконавець Філіп Кіркоров не зможе в’їхати в Литву впродовж п’яти років. Його внесли до списку небажаних осіб через публічне виправдання окупації Росією Криму.

Литва-Кіркорову: “колір настрою синій”, після Криму до нас зась віднині

Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ Литви.

Глава МВС  Литви Агне Білотайте заявила, що виконавців, які публічно виправдовують окупацію Криму, не треба терпіти в жодній демократичній державі.

“В нас однозначна позиція в питанні таких артистів, тому сумнівів щодо внесення Кіркорова до списку небажаних у Литві осіб не виникало», — зауважила міністерка.

Як стало відомо, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс попросив внести співака , який є громадянином РФ і Болгарії, до національного списку іноземців, яким заборонено в’їзд до країни.

Посадовець зазначив, що цей російський виконавець своїми неодноразовими відвідуваннями окупованого Криму «свідомо заперечував територіальну цілісність і суверенітет України й у такий спосіб незаконно виправдовував агресивні дії Російської Федерації». Міністр вважає, що участь Кіркорова в концертах у Криму «істотно шкодить національній безпеці Литви» і обіцяє, що Литва систематично даватиме оцінку всім особам, яких Росія «намагається використати для просування своєї зовнішньої політики та для впливу на жителів Литви».

Заборона на в’їзд для поп-короля набуває чинності з 19 січня.

В той же час  у телеграм-каналі Mash  написали, що Філіп Кіркоров скаржитиметься на такі дії литовського уряду та піде в Європейський суд, де його представлятиме адвокат Олександр Добровінський.   

Станом на 22 грудня 2020 року, в оприлюдненому Міністерством культури та інформполітики України переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці, Кіркорова не було. 

Нагадаємо, у Києві виник новий скандал.  Блогерка з TikTok Таїсія Онацька (di.rubens), яка зняла відеоролік на алеї Небесної Сотні та назвала Росію улюбленою країною,  погрожує скаржитися на офіцера Збройних Сил Анатолія Штефана у  Міністерство оборони України за те, що він поширив її проросійське відео.

Великий Київ у Google News

підписатися