“Листи щастя” надсилатимуть не всім водіям – новий закон про штрафи

Автор: Марія Супрун
10:45 30.04

Верховна Рада скасувала обов’язкове надсилання на поштову адресу водіїв постанов про адмінпорушення, штраф за якими вже сплачений.

“Листи щастя” надсилатимуть не всім водіям – новий закон про штрафи

Вчора, 29 квітня, на засіданні було прийнято відповідний законопроєкт № 5058 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов”. Його підтримали 305 народних депутатів

Згідно з пояснювальною запискою, для водіїв-порушників, які сплачують штраф у перші 10 днів, діє 50% знижка, тому абсолютна більшість автолюбителів сплачують штрафи у перші дні після порушення, не чекаючи “листів щастя”.

Водночас, згідно з КУпАП, оригінал постанови незалежно від погашення штрафу обов’язково надсилався на поштову адресу власника чи водія авто. У цій постанові не вказувалось, що штраф по ній вже оплачений, тому деякі громадяни оплачували його ще раз.

Згідно з новим документом, постанова направлятиметься порушнику рекомендованим листом з повідомленням тільки в разі, якщо вона не була виконана шляхом сплати штрафу протягом 15 робочих днів з дня його винесення.

На думку авторів законопроекту, зекономлені на пересилання листів кошти (друк та відправка однієї постанови коштує 51 грн. 06 коп.) будуть спрямовані на фінансування заходів забезпечення безпеки дорожнього руху, розвиток паркувальної інфраструктури міст тощо.

Нагадаємо, з 1 червня 2020 року в Україні розпочала роботу система автоматичної фотовідеофіксації порушень дорожнього руху. 

Також, з 17 березня 2021 року, вступили в дію нові підвищенні штрафи за порушення ПДР, зокрема за кермування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Крім підвищення штрафів, закон передбачає нові санкції – адміністративний арешт та оплатне вилучення транспортного засобу. 

Раніше “ВК” писав, де перевірити та оплатити штраф за порушення ПДР.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...