Лише один зразок “Богдани”: ексголова РНБО пояснив, чому українську гаубицю не побачиш на фронті

Автор: Любава Лисичкіна
19:46 30.06

Як відомо, українська самохідна гаубиця “Богдана” відіграла важливу роль у звільненні острова Зміїний. Проєкт з розроблення такого озброєння “натовського” калібру було започатковано ще у 2017-2018 роках.

Лише один зразок “Богдани”: ексголова РНБО пояснив, чому українську гаубицю не побачиш на фронті

Про це повідомив ексголова РНБО Олександр Турчинов.

За його словами, самохідна артилерійська установка “Богдана” 155 “натовського” калібру на 100% українського виробництва була готова виконувати бойові завдання вже у 2017-2018 році, “але влітку 2019 року проєкт був зупинений, фінансування анульовано, а випробування заблоковані”.

В результаті, зауважив Турчинов, російське вторгнення в лютому 2022 року ми зустріли лише з одним зразком “Богдани”, яка здатна “натовськими” снарядами ефективно знищувати ворога на відстані понад 40 кілометрів і за своїми характеристиками не поступається іноземним зразкам”.

“Ця страшна війна повинна навчити нас насамперед робити висновки з бездарно втраченого часу та ресурсів і зрозуміти очевидні безальтернативні пріоритети, – тільки потужна зброя в руках наших мужніх воїнів здатна захистити та звільнити країну. Ефективна ж українська зброя – це запорука нашої незалежності та суверенітету!” – наголосив Турчинов.

“Навіть в умовах війни є можливості відновлення виробництва українських артилерійських та ракетних систем. Маю велике сподівання, що це буде реалізовано”, – додав він.

Нагадаємо, Залужний показав, як звільняли острів Зміїний.

Великий Київ у Google News

підписатися