Локації, які здивують кожного: влаштуйте самостійну прогулянку з Кудрявця на Поділ

Якщо знати про локації наперед, можна самостійно скласти собі маршрут, не гірша за професійного екскурсовода. Тож ловіть лайфхак про цікавинки, які можуть здивувати.

Самостійну екскурсію пропонують svitlana.kyiv.ua та beautiful__ua.

Мова йде про чудову київську вуличку, що вʼється крутими схилами з Кудрявця на Поділ.

Які має цікавинки?

 Дивом вцілілий старий (1893 року) будиночок №13 з деревʼяним мереживом, серед відомих мешканців якого був видатний дослідник давньоруської архітектури Іполит Моргилевський (проведені вченим обміри знищеного в 1930-х Михайлівського собору мали важливе значення для його подальшої відбудови). А ще зверніть увагу на скульптурки кумедних котиків, що оселилися на паркані поряд

 Кудрявський міст (1897) – одна з найстаріших в Києві дворівнева розвʼязка, збудована над Вознесенським яром в 1897 р. Колись на мосту була навіть трамвайна лінія. На жаль, сьогодні міст в аварійному стані і для проїзду зачинений.



▫️Галерея під відкритим небом на території Академії мистецтв @naoma.edu.ua, більшість скульптур створені її випускниками. Обов’язково знайдіть мінікопію памʼятника засновникам Києва поряд з майстернею скульптора Чепелика, а якщо пощастить, потрапите і в саму майстерню.

На територію НАОМА вхід вільний, а її історичну будівлю (1900 р) можна відвідати в дні відкритих дверей або під час екскурсії від туристичних агенцій

Перший в Україні Музей порцеляни або Музей однієї мрії @shvetsmuseum, в якому представлено понад 1500 рідкісних експонатів, зібраних протягом 30 років по усьому світу відомим журналістом Олександром Швецем



 Книгарня @readellion з цікавим дизайном, яка стала переможцем премії «Будівля року» в категорії «Архітектура інтерʼєрів»

Храм св. Василія Великого, що має незвичайні для церковної архітектури Києва форми, спроєктований в стилі модерн архітекторкою Ларисою Скорик.



Відомо, «Хатинка пекаря» як символ життя: встояла під час окупації, переживе і блекаути.