Локації, які здивують кожного: влаштуйте самостійну прогулянку з Кудрявця на Поділ

Автор: Любава Лисичкіна
06:23 14.09

Якщо знати про локації наперед, можна самостійно скласти собі маршрут, не гірша за професійного екскурсовода. Тож ловіть лайфхак про цікавинки, які можуть здивувати.

Локації, які здивують кожного: влаштуйте самостійну прогулянку з Кудрявця на Поділ

Самостійну екскурсію пропонують svitlana.kyiv.ua та beautiful__ua.

Мова йде про чудову київську вуличку, що вʼється крутими схилами з Кудрявця на Поділ.

Які має цікавинки?

 Дивом вцілілий старий (1893 року) будиночок №13 з деревʼяним мереживом, серед відомих мешканців якого був видатний дослідник давньоруської архітектури Іполит Моргилевський (проведені вченим обміри знищеного в 1930-х Михайлівського собору мали важливе значення для його подальшої відбудови). А ще зверніть увагу на скульптурки кумедних котиків, що оселилися на паркані поряд

 Кудрявський міст (1897) – одна з найстаріших в Києві дворівнева розвʼязка, збудована над Вознесенським яром в 1897 р. Колись на мосту була навіть трамвайна лінія. На жаль, сьогодні міст в аварійному стані і для проїзду зачинений.



▫️Галерея під відкритим небом на території Академії мистецтв @naoma.edu.ua, більшість скульптур створені її випускниками. Обов’язково знайдіть мінікопію памʼятника засновникам Києва поряд з майстернею скульптора Чепелика, а якщо пощастить, потрапите і в саму майстерню.

На територію НАОМА вхід вільний, а її історичну будівлю (1900 р) можна відвідати в дні відкритих дверей або під час екскурсії від туристичних агенцій

Перший в Україні Музей порцеляни або Музей однієї мрії @shvetsmuseum, в якому представлено понад 1500 рідкісних експонатів, зібраних протягом 30 років по усьому світу відомим журналістом Олександром Швецем



 Книгарня @readellion з цікавим дизайном, яка стала переможцем премії «Будівля року» в категорії «Архітектура інтерʼєрів»

Храм св. Василія Великого, що має незвичайні для церковної архітектури Києва форми, спроєктований в стилі модерн архітекторкою Ларисою Скорик.



Відомо, «Хатинка пекаря» як символ життя: встояла під час окупації, переживе і блекаути.

Великий Київ у Google News

підписатися