Лікарі врятували пораненого захисника із 90-відсотковим ураженням легень

Автор: Любава Лисичкіна
21:23 27.12.2023

Отримані травми, посттравматичний забій легень та приєднання бактеріальної компоненти стали загрозливими для життя пацієнта. У вкрай важкому стані військового, на інвазивній вентиляції легень та на 100% кисні транспортували до «Феофанії».

Лікарі врятували пораненого захисника із 90-відсотковим ураженням легень

 Про випадок розповіли у лікарні.

До лікарні Артур Сербов, на позивний Ара, потрапив після важкого поранення,  з посттравматичним ГРДС синдромом, двосторонньою субтотальною полісегментарною пневмонією, 90-відсотковим ураженням легень, та тиждень перебував на VV-ECMO.

Своє друге поранення захисник отримав у Кремінній.

«Це був дуже насичений та результативний день. Ми тоді виконали багато бойових завдань і, коли вже були в тилу, дрона не було чути, я почув лише падіння бомби. Це була лиш секунда, а потім – я відчув страшенний біль….» – ділиться спогадами військовий.

Більше часу тривала евакуація Артура до стабілізаційного пункту, потім було надання допомоги у Слов’янську. Згодом військового доправили до лікарні Мечнікова, де він пробув 5 днів, після чого був переведений для подальшого лікування у Київ. У Артура діагностовано: ВОСП лівого плеча та передпліччя з вогнепальним переломом с/3 променевої кістки, лівої стопи, ВОСП лівого стегна та сідниці з масивним дефектом м’яких тканин. Акубаротравма. ЗЧМТ забій головного мозку легкого ступеня. Двобічна субтотальна пневмонія. Посттравматичним ГРДС синдром із 90% ураженням легень.

 Враховуючи абсолютні показання до проведення вено-венозного ЕКМО пацієнта під’єднали до системи VV-ECMO та розпочали лікування.Тиждень військовий знаходився на даній терапії.

Після проведеного лікування та рентген-контролю легень лікарі отримали гарну динаміку. Пацієнту були проведені необхідні тести для відключення від ЕКМО. Через 3 дні після відключення була видалена й трахеостома, Артур почав відновлюватись, самостійно дихати та ходити.

Відомо,  унікальна операція пройшла у столиці: сестра врятувала брата, віддавши йому нирку.

Великий Київ у Google News

підписатися