Як повідомляється, вже здійснено 42 поїздки в область.
Фахівці добровільно їдуть у населені пункти Київщини, де люди постраждали від жахів окупації. В населенних пунктах наразі не вистачає вузькопрофільних медиків зараз не вистачає. Мсіцеві і лікарі працюють у екстремальних умовах, тому допомога вкрай неообхідна.
Олена Юзвак, директорка КНП “Гостомельського центру первинної медико-санітарної допомоги”:“Це дуже важливо, тому що важко – повітряні тривоги, важко добратися до вторинної ланки, або до інститутів,або до клініко-діагностичних центрів, а тут люди на місці, за місцем проживання отримують ту консультативну допомогу, яка їм необхідна. Особливо, дуже потрібні кардіологи, дуже потрібні ендокринологи.”
За словами Андрія Гука, лікаря-нейрохірургаз ДУ “Інституту нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України”, у звʼязку зі стресовою ситуацією, яка виникла внаслідок окупації російськими військами цих територій загострились всі хронічні хвороби. Вони настільки стали актуальними, що потребують інколи навіть невідкладної допомоги і ми можемо це надати. Стараємось, щоб люди ішли по певному такому окремому зеленому коридору,щоб вони не чекали.
Кардіолог Петро Сидоренко з “Інституту кардіології, клінічної та регенеративної медицини ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України” говорить, що людей дуже багато, всі хочуть отримати більш-менш висококваліфіковану допомогу.
“Збільшилась як гіперточнічної хвороби, збільшилось і аретмій, збільшилось і таких ревматологічних, тому що холод, пересиділи в підвалах …і плюс психологічна. Психіатрична допомога теж потрібна, тому що люди морально знищені. І приходять…якщо людина приходе і називає, що адрес єсть, а будинку нема, то в якому вона стані може прийти до нас”, – говорить лікар.
Страждають і діти та підлітки. На них впливають повітряні тривоги, обстріли і нервовий стан батьків.
Виїздні бригади працюють на Київщині раз чи двічі на тиждень. За час своєї роботи – з травня – проконультували понад 3000 пацієнтів, з них більше 500 направили на дообстеження і майже 100 – госпіталізували до столичних клінік.
До слова, у Київській обласній клінічній лікарні запрацювало кардіохірургічне відділення.