Лідер на прізвисько «Гітлер». У Києві діяла група неонацистів-терористів (ФОТО)

17:39 06.01

У Києві припинили діяльність неонацистської терористичної групи, послідовників австралійського терориста Брентона Тарранта.

Лідер на прізвисько «Гітлер». У Києві діяла група неонацистів-терористів (ФОТО)

Як повідомляє СБУ, лідером угруповання є зловмисник на прізвисько «Гітлер». Він через організував конспіративну мережу з масового розповсюдження матеріалів, зокрема «Маніфесту» Б.Тарранта із закликами та інструкціями щодо вчинення терактів на расовому і релігійному ґрунті. «Маніфест» також був спеціально перекладений українською і російською мовами.

Правоохоронці отримали докази причетності «Гітлера» до злочинної діяльності. Також вилучено засоби зв’язку та оргтехніку, із використанням якої поширювали терористичні матеріали, а також неонацистську символіку. 

Наразі лідеру угруповання повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 27 (види співучасників) та ч. 258-2 (публічні заклики до вчинення терористичного акту) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Раніше також було встановлено, що активну участь у діяльності цієї групи брали декілька осіб з неонацистського середовища, одним з ватажків яких був громадянин РФ, затриманий влітку 2020 року у Києві. 

Нагадаємо, що у березні 2019 року ідеолог неонацистів Брентон Таррант вбив 51 та поранив 40 мусульман у мечетях міста Крайчестер у Новій Зеландії. Терорист здійснював онлайн трансляцію розстрілу мирних вірян, а перед цим поширив у мережі Інтернет так званий маніфест «Велика заміна». 

Як повідомлялося, на могилі російського нациста “Тесака” помітили вінок від проєкту арт-керівника меморіалу “Бабин Яр” Хржановського.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...