Лебідь з парку “Наталка” помер не через їжу, його підстрелили: результати розтину

Автор: Тетяна Сененко
16:12 27.01.2022

Вчора, 26 січня, у парку «Наталка» в Оболонському районі виявили мертвого лебедя. Під час розтину ветеринари вилучили кулю в перикарді. Вони визначили, що лебідь був поранений 4-6 тижнів тому, це призвело до тромбозу печінкової вени, що й стало причиною смерті.

Лебідь з парку “Наталка” помер не через їжу, його підстрелили: результати розтину
Світлодіодне освітлення

Про це повідомили в “Київзеленбуді”

“Як зазначили ветеринари в акті патологоанатомічного дослідження тварини, інших ушкоджень не було виявлено. Відповідно, птах був здоровим і помер через людську жорстокість”, — йдеться у повідомленні.


У соцмережах очевидці розповідали, що вмираючого лебедя витяг небайдужий чоловік. У крижаній воді він намагався гілкою захопити і підтягнути птаха до берега. Пенсіонерка звернулася до чоловіка та запитала, чим допомогти. Він попросив принести ще гілку або ціпок, щоб дотягнутися до птаха.

Жінка позичила держака від мітли у двірника під заставу свого телефону. Разом вони підтягнули лебедя на берег, але птах вже загинув.

Перед оприлюдненням офіційної причини смерті лебедя, вважалося, що лебідь загинув через шкідливу їжу, якою його годували перехожі. Зоофахівці не раз застерігали, що хліб, який звикли приносити на підкорм лебедям, викликає важкі розлади шлунку, особливо у молодих птахів. Зрештою таке харчування може призвести до загибелі птаха.

 
У парку “Наталка” лишились зимувати лебеді, які прилетіли туди кілька днів тому. А все через те, що кияни, зробили птахам “ведмежу послугу” – почали загодовувати. Тепер активісти змушені відганяти від птахів усіх охочих зробити добро.
 
Нагадаємо, раніше комунальники взяли під свій патронат лебедів, які оселились у парку “Наталка”.

Великий Київ у Google News

підписатися