Лебедів у парку “Наталка” під свій патронат взяли комунальники

Автор: Галина Ворона
18:56 21.01

Столичні комунальники із КО “Київзеленбуд” та КП УЗН Оболонського району взяли під опіку близько 45 лебедів, що залишились зимувати у парку “Наталка”.

Лебедів у парку “Наталка” під свій патронат взяли комунальники

Про це розповіли у “Київзеленбуді”.

За словами комунальників, вони спостерігають за станом величних птахів, а також звернулися за фаховою допомогою до спеціалістів Київського зоопарку, які обстежили місце перебування лебедів, провели спостереження за їхньою поведінкою і підгодували зерновою сумішшю.

Як зазначають ветеринари, київська зима для лебедів не страшна. Маючи жировий запас, який є природним утеплювачем та “продовольчим запасом”, пернаті спокійно переносять низькі температури повітря та води.

Лебеді знаходять собі їжу у місцях зимівлі, якщо її немає – змінюють водойму. Взимку харчуються здебільшого підводними частинами рослин.

Орнітологи просять містян не підгодовувати диких птахів. Категорично заборонено кидати їм хліб та всілякі хлібобулочні вироби, продукти з магазинів, в тому числі крупи.

Максимум, що можна зробити – насипати вздовж кромки води суміш із цільного зерна – пшениці, кукурудзи, ячменю чи вівса.

Незабаром будуть встановлені відповідні інформаційні таблички.

Читайте також: Загодовані і щасливі: з парку “Наталка” не можуть вигнати лебедів, які мають летіти у вирій  

Нагадаємо, у Межигір’ї існує єдиний в Україні притулок для реабілітації лебедів. Сюди потрапляють птахи із стріляними крилами, із зламаними крилами, з гангреною. Тут багато місця, і птахи себе вільно почувають, є чотири сполучені між собою водойми.

 Історія незвичного пернатого притулку  розпочалась років зо три тому, коли в Національний парк, який містить зоопарк, подзвонила людина і попросила забрати до себе лебедя, який, ослаблений, плавав на тамтешній водоймі. Потім з’явився ще один птах, потім ще один…   

Тут є чотири сполучені між собою водойми, з циркуляцією води за допомогою насосів, які «ганяють» воду й не дають їй вкриватися кригою взимку, є велике пасовисько, тут можна літати, велика карантинна зона.

Великий Київ у Google News

підписатися