Ласкаво просимо. В Україну дозволили ввозити незареєстровані хімікати

Автор: Тетяна Сененко
16:34 30.06

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №2289, який дозволяє ввезення в Україну зразків інноваційних засобів захисту рослин (ЗЗР) для наукових досліджень і державних випробувань.

Ласкаво просимо. В Україну дозволили ввозити незареєстровані хімікати

Законопроєкт підтримав 291 народний депутат на засіданні парламенту 30 червня.

Так, документ скасовує правку від 2015 року, яка забороняє випробування імпортних пестицидів без їх попередньої реєстрації в країні походження.

Законопроєкт вносить зміни до ст. 4 закону Про пестициди та агрохімікати щодо ввезення пестицидів в Україну.

Із закону виключається норма, згідно з якою обов’язковою умовою ввезення і застосування в Україні зразків незареєстрованих пестицидів є документальне підтвердження їх держреєстрації в країні виробництва.

Читайте також: Важкі метали, хімікати, пестициди. Нова лабораторія перевірятиме воду в Дніпрі

Згідно з пояснювальною запискою до документа, усувається колізія правових норм із регулювання ввезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів, а дозволяється застосовувати, зберігати, продавати, рекламувати та транспортувати залишки ввезених препаратів протягом двох років після закінчення терміну їх реєстрації. 

До слова, раніше скринінг забруднення річки Дніпро показав наявність у воді слідів пестицидів та ліків, що використовуються під час лікування COVID-19. У воді було виявлено 19 специфічних забрудників.

 

Великий Київ у Google News

підписатися