Київські хакери “поклали” 50 світових компаній

Автор: Тетяна Сененко
13:34 14.01

У Києві викрили групу хакерів, які атакували вірусом-шифрувальником понад 50 компаній у країнах Європи та Америки. За попередніми даними, від атак постраждали понад 50 компаній, загальна сума збитків сягає більше ніж мільйон доларів США.

Київські хакери “поклали” 50 світових компаній

Про це повідомляє  Департамент кіберполіції.

За даними слідства, організатор групи – 36-річний киянин.  Він спільно з дружиною та трьома знайомими здійснював кібератаки на іноземні компанії.

“Використовуючи шкідливе програмне забезпечення типу Ransomware, фігуранти криптували дані потерпілих. Вірус-вимагач потрапляв на техніку шляхом спам-розсилок на електронні скриньки. Викуп за відновлення доступу до даних отримували троє виконавців на власні криптогаманці”, – йдеться у повідомленні.

Крім цього, на замовлення іноземних хакерів фігуранти справи надавали послуги із підміни IP-адрес користувачів, завдяки чому останні мали змогу приховано здійснювати протиправну діяльність.

Також правоохоронці встановили, що один з українських хакерів розшукувався правоохоронцями інших держав.

“Так, правопорушник за допомогою вірусу отримував дані банківських карток клієнтів британських банків. За кошт потерпілих зловмисник купував різні товари в інтернет-магазинах та згодом перепродавав їх”, – повідомили у кіберполіції.

Поліцейські спільно з правоохоронцями Великої Британії та США провели дев’ять обшуків у помешканнях хакерів та в їхніх авто. Під час обшуків було вилучено комп’ютери, мобільні телефони, банківські картки, флеш-накопичувачі та три авто.

Нагадаємо, у ніч з 13 на 14 січня було здійснено масштабну хакерську атаку на низку урядових сайтів. На головній сторінці сайтів було розміщене повідомлення провокаційного характеру.

 

Великий Київ у Google News

підписатися