Київські голубівні: у столичних дворах ще можна побачити будиночки для птахів

Автор: Любава Лисичкіна
22:19 31.01

Раніше, коли було багато приватних будинків голубники були приватні, а з урбанізацією міста голубники почали встановлювати в загальних дворах.

Київські голубівні: у столичних дворах ще можна побачити будиночки для птахів
оренда квартири Київ

Про голубників розповіли у спільноті Клуб Корінного Киянина.

Зазначається, що однією зі старих розваг киян, ще з 19 століття мінімум, було розведення голубів.  Справа цікава і не така проста як може видатись.

Деякі розвідники вирощували такі рідкісні і цінні породи голубів, що пара таких могла коштувати декілька тисяч рублів.

Також голубів вирощували як курей, на їжу. Ну і звичайно були всякі збори поціновувачів цієї справи, обмін досвідом та інформацією.

В наш час голубівництво пішло на спад, але ще є місцями. Подивіться на світлини, можливо це будиночок з вашого подвір’я.

До речі, про столичних голубівників зняли фільм. У березні 2022-го український онлайн-кінотеатр Takflix запустив власне кіновиробництво та презентував перший короткометражний документальний фільм «Голубівники Києва». 

Стрічка розповідає про киян, які розводять голубів. Пенсіонери Марк, Марат і Григорій живуть на лівому березі та тримають голубівні. Щодня вони доглядають за своїми птахами поруч із домом, а раз на рік збираються з іншими голубівниками на пташиних ринках.

До слова, Храм науки став “заброшкою”: у Києві стоїть пусткою та руйнується унікальний палац.

 

Великий Київ у Google News

підписатися