Київські дзюдоїсти посіли перше загальнокомандне місце на Кубку України

16:46 23.04.2023

Завоювавши 12 медалей (7 — золотих, 1 — срібну, 4 — бронзових), спортсмени з міста Києва стали кращими на Кубку України з дзюдо.

Світлодіодне освітлення

Про це повідомила директорка Департаменту молоді та спорту КМДА Юлія Хан.

20 квітня в столичному легкоатлетичному манежі відбувся Кубок України з дзюдо — один з найважливіших стартів в національному календарі змагань. Цього року на змагання були заявлені 293 учасника з 21 регіону України, розповіли у Федерації дзюдо України.

Під час відкриття Кубку України відбулася урочиста церемонія проводів з великого спорту наших уславлених дзюдоїстів — першого в історії України чемпіона світу, триразового чемпіона Європи, багаторазового призера світових першостей Георгія Зантараї, а також переможців і призерів етапів Grand Slam і Grand Prix, учасників Олімпійських Ігор Кеджау Ньябалі та Єлизавети Каланіної.

Нагороду «Best of the best» від Європейського союзу дзюдо з рук віцепрезидента ФДУ Олександра Нагібіна одержав Георгій Зантарая. Подарунки від Національного олімпійського комітету всім трьом спортсменам вручив Міністр молоді та спорту, Президент НОК України Вадим Гутцайт.

«Хоч морально зі спортом я попрощався ще рік тому, адже розумів, що під час війни не буде можливості тренуватися, все одно приємно сьогодні отримати таку увагу. Подібні проводи обов’язково потрібно зробити традицією, щоб з честю проводжати наших спортсменів, віддавати їм шану, — зазначив Георгій Зантарая. — Наразі я залишаюся не тільки з дзюдо, а й взагалі з усім українським спортом. Хочу давати можливість молодим спортсменам реалізуватися, тому що знаю, як це зробити. Спорт дав мені все — роботу, сім’ю, друзів. Тому потрібно надати можливості майбутнім поколінням займатися спортом і досягати своєї мети».

Самі ж баталії на київських татамі продовжувалися до пізнього вечора. Гаряче було без виключення у кожній з вагових категорій. Яскравим видався фінал у чоловіків у категорії до 66 кг, в якому зійшлися киянин Микита Голобородько та представник Полтавщини Каро Марандян. У дуже конкурентній сутичці на сьомій хвилині Golden Score перемогу все ж вирвав Микита, якому вдалося виконати кидок на «Ваза-арі».

Серед чоловіків:

1 місце — Кирил Самотуг (60 кг); Микита Голобородько (66 кг); Заур Дуньямалієв (100 кг); Андрій Колесник (+100 кг);
2 місце — Антон Рудник (+100 кг);
3 місце — Едуард Штефанеса (66 кг), Сергій Неботов та Артем Рось (73 кг).

Серед жінок:

1 місце — Тетяна Лімзаєва (57 кг), Анастасія Антіпіна (63 кг), Христина Гоман (+78);
3 місце — Анастасія Северин (57 кг).

Від Генерального спонсору Кубку України компанії ETG.UA були вручені спеціальні грошові винагороди Михайлу Свідраку та Анастасії Антіпіній, які перемогли у номінації «За найкращу техніку», а також Микиті Голоробородьку та Христині Гоман, які стали найкращими у номінації «За волю до перемоги».

В загальнокомандному заліку впевнену перемогу здобула команда міста Києва, в активі якої 7 золотих, 1 срібна і 4 бронзові нагороди.

Друге місце посіли представники Івано-Франківської області (2-2-0), третіми стали представники Сумщини (2-2-4).

Після Кубку України тренерським штабом буде остаточно сформований склад української команди на світову першість.