Київська влада знищує ландшафтний парк “Урочище Лиса гора” – журналіст

Автор: Любава Лисичкіна
21:19 20.10.2022

Заради військового кладовища, як стверджує активіст, влада згодна віддати фактично під знищення величезний і надзвичайно цінний об’єкт природно-заповідного фонду.

Київська влада знищує ландшафтний парк “Урочище Лиса гора” – журналіст Фото: Ілюстративне
Як написав відомий столичний актиівіст, журналіст Михайло Погребиський, розрахунок при прощтовхуванні проекту побудови в “Урочищі Лиса гора” військового кладовища досить простий – під час війни, коли у величезної кількості людей горе та відповідний емоційний стан із-за втрачених на війні рідних та близьких- якось не до Закону.
 
“Для мене цілком очевидно, що побудова військового меморіального кладовища за рахунок заповідного об’єкту – це лише “святий” привід зайти та освоїти величезну й переважно лісову ділянку, знівелювати захисний статус урочища! Так би мовити, “темою” кладовища “пробити” Лису Гору – а далі ми побачимо, як на Лису гору полізуть забудовники! І декому із забудовників вже не терпиться!” –  наголосив він.
 
За інформацією Погребиського, вже є звернення забудовника ТОВ “Екобуд-трейд”на Київраду та Департамент земельних ресурсів КМДА. У зверненні – прохання  на вилучення  однієї із земельних ділянок, що перебувають в складі Регіонального ландшафтного парку “Урочище Лиса гора”, з природо-заповідного фонду України. Йде мова про ділянку кадастровим номером 8000000000:82:415:0116 площею 0.8592 га.
 
Справа в тому, що територія РЛП “Урочище Лиса Гора” включає в себе не тільки земельну ділянку, землекористувачем якої є музей “Київська фортеця” (це найбільша ділянка кадастровим номером 8000000000:82:415:0201 площею 118.7449 га), але й інші, маленьки земельні ділянки – все це разом складає визначену площу РЛП “Урочище Лиса гора” в 137,1 га.
 
Погребиський переконаний, що наразі ідеться передусім про  спроби розшматування парку і ліквідації його статусу.
 
 
Нагадаємо, що Київрада 3 жовтня опублікували проєкт рішення щодо плану спорудження Національного меморіального військового кладовища на заповідній території урочища “Лиса Гора”. Для цього планують виділити орієнтовно 5 мільйонів гривень з бюджету міста.

Згодом на сайті Київради були оприлюднені дві петиції з однією й тією ж вимогою: заборонити створення військового кладовища на території урочища “Лиса Гора” в Голосіївському районі столиці.

Як писав “ВК“, у березні 2021 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо створення Національного військового меморіального кладовища в Київській області. 

Великий Київ у Google News

підписатися