Київська професорка розповіла про віспу мавп, яка шириться Європою та якою є небезпека для українців

Автор: Любава Лисичкіна
22:46 23.05.2022

Природній резервуар інфекціі – деякі види мавп, білок, пацюків, можливо, і інші тварини.  Люди інфікуються від тварин переважно через шкіру, але потім передають віруси один одному переважно повітряно-крапельним шляхом.

Київська професорка розповіла про віспу мавп, яка шириться Європою та якою є небезпека для українців
Детальніше про вірус розповіла професорка Катерина Амосова. 
 
Йдеться про monkeypox – віспу мавп, яку викликає ДНК – вірус, близький до вірусів натуральної і коров’ячої віспи.  
 
Як зауважила Амосова , перший опис monkeypox у людини поза Африкою датований 1958 р, зараження відбулось від мавп в умовах лабораторії. Переважна більшість випадків і спалахів захворювання реєструється в 11 краінах Африки, і до останнього часу вони були поодинокими. Нажаль, останній спалах в Нігеріі триває з 2017 р. по цей час, з розповсюдженням як через тварин, так і людей. Всього там зарєєстровані 218 випадки.
 
За межами Африки до цього часу спалахи були рідкісними. Найбільший із них із інфікуванням десятків людей був в 2003 р в США. Його вважали пов‘язаним із імпортом степових собак.
 
І от з 7 травня в Західній Європі і Північній Америці почали з‘являтись поодинокі випадки, яких вже значно більше, ніж раніше. Професорка нагадує, що на минулому тижні в Мадриді протягом 2 днів екстрено госпіталізовані з підозрою на віспу мавп або підтвердженою інфекцією більше 40 людей. За даними ЗМІ,   відомо про близько 40 випадків в Португалії, 9- в Британії, 12 в Канаді і 2 в США, і госпіталізація нових пацієнтів невпинно продовжується.
 
“В переважній більшості з них відсутній зв‘язок з подорожами або контактами з хворими, що почало викликати певне занепокоєння. За повідомленнями, більшість пацієнтів в Європі – молоді чоловіки”, – додає Амосова.
 
Що відомо про прояви і наслідки захворювання?
 
Науковиця говорить, що захворювання  починається з лихоманки з болем в м‘язах, через 1-3 дні приєднується висипка на всьому тілі з еволюцією від пласких червоних плям (макул) до пухирців, які містять спочатку прозору ріднину (везикули), потім- гній (пустули).
 
Летальність від центрально-африканського штаму, який зараз виявляють в Європі і Північній Америці – 1%, від іншого, походженням з Конго – до 10%. Летальність вище у дітей, молоді і людей з пригніченою імунною системою.
 
Чи варто починати боятись, що цей вірус стане для людства новим SARS-CoV-2?
 
“Поки що ні, такий сценарій вважають дуже мало імовірним,   – зазначає Катерина Амосова. –
В тому числі  тому, що вже зарєєстрована дієва специфічна жива вакцина. До того є дані, що стара вакцина проти віспи «працює» і проти віспи мавп з ефективністю 85%”.
 
Вона також зазначила, що існує і специфічний противірусний препарат для внутрішньовенного введення пацієнтам. Зараз США роблять запаси.
 
“Тим часом для нас, українців, ця мавп’яча віспа взагалі – ніщо. Прокидаємось і засинаємо з думкою про перемогу”, – резюмувала Амосова.
 
Нагадаємо,  у підручниках для дітей окупанти вирішили змінити назву Київської Русі (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися