Київська правозахисниця отримала альтернативну Нобелівську премію

13:41 30.09.2022

Правозахисниця з Києва Олександра Матвійчук здобула премію “За правильний спосіб життя”, яку також називають альтернативною Нобелівською премією.

Київська правозахисниця отримала альтернативну Нобелівську премію

Про це напередодні, 29 вересня, повідомив Центр громадянських свобод, який очолює Олександра  Матвійчук.

Імена лауреатів премії назвав шведський фонд Right Livelihood Award Foundation у четвер, 29 вересня. Цього року на премію претендували 175 номінантів із 77 країн. Активістка та ЦГС стали першими лауреатами з України.

Організатори премії відзначили роль киянки та ЦГС у зміцненні громадянського суспільства та національних інституцій в Україні протягом десяти років, а також її роботу з документування російських воєнних злочинів і порушень прав людини.

У сфері міжнародного права Матвійчук і ЦГС давно виступають за приєднання України до Міжнародного кримінального суду. Ця робота стала особливо важливою в контексті війни Росії проти України, ставши прикладом для документування воєнних злочинів і порушень прав людини. Своєю роботою Матвійчук і ЦГС забезпечують і розбудовують демократичне майбутнє України», — наголосили організатори заходу.

Довідково. Премію “За правильний спосіб життя” заснував 1980 року меценат Якоб фон Уекскюль, її присуджують за захист прав людини, довкілля та миру. Призовий фонд — 3 мільйони шведських крон. Лауреатами щороку стають чотири людини чи організації.

Читайте також: Страти й тортури: міжнародні правозахисники зафіксували численні звірства окупантів на Київщині

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин