Київська фортеця запрошує на віртуальну прогулянку музеєм

19:42 10.01

Київська фортеця є однією з найбільших кам’яно-земляних фортець Європи. Її частинами є такі роз’єднані сьогодні між собою споруди, як Києво-Печерська Лавра, Мистецький Арсенал, Завод “Арсенал”, круглі башти в районі бульвару Лесі Українки.

Київська фортеця запрошує на віртуальну прогулянку музеєм

Зараз на сайті є можливість віртуально відвідати Госпітальне укріплення (1836-1851 рр.). Онлайн-подорож за посиланням

Тут розташовано Національний історико-архітектурний музей “Київська фортеця” та Центральний військовий госпіталь Міністерства оборони. Поруч – Північна пів башта (1840-1842 рр.). Вона була основною оборонною спорудою Північного фронту фортеці. До середини ХХ ст. у башті діяла фельдшерська школа, а зараз – адміністрація музею та поліклініка військового. На територію Госпітального укріплення потрапляли через Північні ворота (1843-1844 рр.).

 

Однією з оборонних споруд укріплення є Косий капонір (1844-1845 рр.). Оскільки у військових діях фортеця участі не брала, після Січневого повстання 1863 р., яке поляки, литовці, білоруси і правобережні українці здійняли за незалежність від Російської імперії, капонір переобладнали під в’язницю. Вона проіснувала до 1918 р., ставши учасницею низки трагічних подій в історії України. Наразі в капонірі діє експозиція “Історія використання споруд Київської фортеці” та виставка “Від ядра до снаряду”, присвячена історії артилерії.

У Капонірі ІІ полігону (1843-1844 рр.) розміщується експозиція “Історія розвитку фортифікації на теренах України”, а в його Камінній залі проходять освітні заходи та концерти. Також, зараз у Капонірі діє виставка “Зимові візерунки”, підготовлені фотозони.

Нагадаємо, не всі музеї закрились на карантин. Які культурні установи столиці продовжують приймати гостей – читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...