Київщині пообіцяли два сміттєпереробних заводи, але забули сказати де і коли їх збудують

Автор: Марія Супрун
16:58 09.09.2022

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України 8 вересня анонсували будівництво двох сміттєпереробних заводів, передає “ВК”.

Київщині пообіцяли два сміттєпереробних заводи, але забули сказати де і коли їх збудують

«Один побудують у Фастівській громаді, потужністю 35-100 тисяч тонн відходів на рік. Другий – спільний для Броварської та Бориспільської громад орієнтовно 110-120 тис. тонн на рік», – розповів в ефірі Національного єдиного марафону профільний міністр Руслан Стрілець.

На уточнююче питання, де саме заплановано будівництво вкрай необхідних сміттєпереробних заводів міністр відповів, що поки місцева влада «визначається з майбутніми локаціями», а також необхідно ухвалити ряд дозвільних документів, провести громадські слухання та процедуру Оцінки впливу на довкілля (ОВД), яка має врахувати всі екологічні ризики для навколишнього середовища.

Міністр також не уточнив чи є на даний момент хоча б якісь пропозиції від обласної влади щодо земельних ділянок під майбутнє будівництво. За його словами, ці два сміттєпереробні заводи є частиною пілотного проекту. Загалом Київщина потребує 10 подібних об’єктів, аби успішно вирішувати проблему побутових відходів.  Пілотні проекти планують реалізовувати за рахунок кредитів європейських банків. Наразі також тривають перемовини з інвесторами.

Водночас Бориспільський міський голова Володимир Борисенко уточнив, що завод під Борисполем побудують на земельній ділянці площею 29 гектарів.

«Саме біля цієї ділянки менше ніж за кілометр розташоване відкрите сміттєзвалище, яке створює проблеми для аеропорту через птахів і для людей через свій сморід. Побудова ж заводу поблизу цього звалища дасть можливість його рекультивувати — фракціями відходів із заводу можна буде пересипати шари сміття, фактично захоронювати його. Тобто цим проєктом ми покращуємо екологію міста за рахунок будівництва нового заводу і робимо екологічно нейтральним старе сміттєзвалище», – цитує Борисенка «Укрінформ».

На даному етапі поки що все обмежується підписаним Меморандумом про співпрацю й партнерство у сфері управління відходами між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів і головами Київської ОВА, Бориспільської, Броварської та Фастівської громад. Подібні спроби збудувати на території Київщини сучасні сміттєпереробні заводи лунали і раніше.

Наприклад, 9 грудня 2019 року на сміттєвому полігоні у Підгірцях Віталій Кличко підписав меморандум із областю в особі голови КОДА Олексія Чернишова про співпрацю у розв’язанні проблеми із побутовими відходами.

Область мала знайти землю під будівництво сміттєпереробних комплексів та нових полігонів і через пару місяців оголосити про здобутки. Ніхто з присутніх на події журналістів  і громадських активістів так ніколи і не почув, чим же завершився пошук землі. Хоч неодноразово цікавилися. За неофіційною інформацією, обласним чиновникам, які кинулися шукати землю, усі громади відмовили.

Більше у матеріалі: Київщина заявляє про будівництво шести сміттєпереробних заводів! Експерти сміються

Великий Київ у Google News

підписатися