Київщина вже місяць живе без бюджету. Що каже голова КОДА Володін

Автор: Галина Ворона
11:38 27.01

Київщина досі залишається без обласного бюджету, що загрожує дестабілізації в економічній та соціальній сферах області. Очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін покладає вину за це на депутатів Київської облради, які так і не розглянули на сесії ні бюджет утримання, ні бюджет розвитку.

Київщина вже місяць живе без бюджету. Що каже голова КОДА Володін

Про це йдеться у його заяві, яку оприлюднила пресслужба КОДА.

За його словами, перший раз проєкт обласного бюджету облдержадміністрація подала на розгляд облради ще 26 листопада, згідно з Бюджетним кодексом.

Проте облрада постійно знаходить причини, щоб бюджет не приймати, і кожного разу подає нові зауваження. Тричі ми вносили зміни в проєкт за їх пропозиціями. Це не принесло жодних результатів. Дійшли до компромісу: спочатку прийняти бюджет утримання, до якого ніколи не було зауважень, а вже після – бюджет розвитку. За домовленостями сесія мала пройти 27 січня. Проте знову пауза. На офіційному сайті облради є анонс тільки про призначення сесії аж на 17 лютого. На жаль, вкотре облрада ігнорує прийняття бюджету в пристоличному регіоні. І це означає, що ще місяць Київщина житиме без основного економічного документу. А це ставить під загрозу не лише розвиток області, а й нормальне життя людей», – прокоментував Василь Володін.

Він підкреслив, що через неприйняття бюджету страждає низка сфер, зокрема:

  • залишаються без зарплат працівники установи “Київський обласний центр допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил, та їх сім’ям”;
  • залишаються без зарплат близько 100 працівників обласного центру служби крові та ще 248 працівників дитячих санаторіїв;
  • немає можливості закуповувати продукти харчування в будинках дитини. Також через це не здійснюються забори крові в донорів, що може призвести до незабезпечення закладів охорони здоров’я препаратами крові та їх компонентами.
  • медзаклади у 69-ти громадах області не отримують кошти на оплату комунальних послуг і енергоносіїв (за рахунок додаткової дотації з державного бюджету).
  • без пільгового медичного обслуговування ризикують залишитись 65,7 тисяч чорнобильців.
  • без заробітних плат також залишаються понад 500 працівників галузі фізичної культури, спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання.
  • 11,5 тисяч непедагогічних працівників закладів освіти – ще одна категорія, яка ризикує не отримати своєчасно та в повному обсязі платню за роботу (за рахунок додаткової дотації з державного бюджету).
  • без засобів існування залишаються 260 працівників Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. Саксаганського та Симфонічного оркестру “Академія”.
  • департамент соціального захисту населення не має можливості укласти договори з ДП Мінсоцполітики “Інформаційно-обчислювальний центр” та ПП “Комп’ютер Дім” на оплату послуг з друку відомостей на виплату всіх соціальних допомог, компенсацій, пільг та субсидій. Це може призвести до зриву виплат соціальних допомог мешканцям Київської області (кількість отримувачів – 712 тис. громадян).

Це лише кілька прикладів того, який удар завдає Київщині неприйняття бюджету утримання. Загрози серйозні. Тож ще раз закликаю депутатів облради облишити політичні ігри, оскільки через них страждають наші жителі. Важливо повернутись до конструктивного розгляду та прийняття бюджетів утримання і розвитку. Пристоличний регіон має повноцінно функціонувати, люди отримувати зарплати, а область комплексно розвиватись” – додав Василь Володін.

Нагадаємо, заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова раніше заявила, що Київщина досі не отримала бюджет, тому що облдержадміністація досі не надала облраді проект бюджету з урахуванням усіх необхідних правок. 

Великий Київ у Google News

підписатися