Рішення про зняття цього питання з розгляду було ухвалено через необхідність його доопрацювання, передає «ВК». Щоправда, незрозуміло, які саме моменти потребують доопрацювань.
Як відомо, днями перший заступник голови КМДА Микола Поворозник розповів про плани Київської міської державної адміністрації (КМДА) створити муніципальний банк Києва та подати заявку на участь у відкритому конкурсі на виведення з ринку неплатоспроможного банку АТ “Банк Січ”, який не виконав у встановлений строк зобов’язань перед Національним банком за кредитами рефінансування через недостатність коштів.
За словами Поворозника, муніципальний банк Києва має стати інструментом для проєктного фінансування та роботи з Міжнародними фінансовими організаціями та іноземними інвесторами-партнерами, а також займатися фінансуванням робіт з відновлення інфраструктури міста й економіки після війни.
На ринку виникла унікальна ситуація, коли банк, який продовжує працювати і виконує всі свої зобов’язання, можна придбати за менші кошти і не очікувати півтора-два роки, що потрібні для створення нового банку. Для міста придбання існуючого банку і перетворення його на муніципальний, а також утримання цього банку коштуватиме на рік менше, ніж сьогодні витрачається на комісії за обслуговування в інших банках”, – сказав перший заступник голови КМДА.
Для участі у відкритому конкурсі на купівлю банку необхідно внести 30 млн грн. Якщо столична влада переможе у конкурсі, на придбання та капіталізацію банку витратять 999 млн грн, але для початку відповідне рішення про створення такої фінустанови має ухвалити Київрада.
Після цієї заяви почалося бурхливе обговорення “нової ідеї” київської влади.
Загалом ряд фахівців з банківської справи висловлюють застереження, що усі завдання, які київська влада хоче покласти на муніципальний банк вразі його створення, ефективно розв’язують вже наявні банки – як комерційні, так і державні, а муніципальний банк може стати додатковим інструментом корупційної діяльності посадовців КМДА.
Крім того, всі пам’ятають історію банку «Хрещатик». Він вважався муніципальним банком, створеним Київською міською державною адміністрацією. Так воно й було до 2007 року, коли частка міської громади в ньому перевищувала 51 відсоток, але напередодні краху доля міста зменшилася до 25%, а решту ділили між собою приватні компанії, котрі займалися в Києві житлово-будівельним бізнесом.
Більше про плани київської влади щодо створення муніципального банку читайте в статті “ВК” “Навіщо владі Києва муніципальний банк?“