«Київоблгаз збут» отримає “на горіхи” за те, що завищив ціни на газ для людей

23:17 19.01

Шість газопостачальних компаній відповідатимуть перед Антимонопольним комітетом України. Північне територіальне відділення АМКУ розпочинає справи через  встановлення ними завищених цін на газ.

«Київоблгаз збут» отримає “на горіхи” за те, що завищив ціни на газ для людей

Як повідомляє пресслужба АМКУ,  завищення цін на газ зафіксоване, зокрема, в діях  ТОВ «Київоблгаз збут».  

«Є ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольними (домінуючим) становищем на ринку. Це могло призвести до ущемлення інтересів споживачів, яке було б неможливим за умови існування значної конкуренції на ринку. Цінові пропозиції відповідачів на природний газ для потреб населення з листопада 2020 року до січня 2021 року в середньому перевищували ціни їхніх конкурентів на ринку до 40 %», — наголосили в АМКУ.

Так, ціна газу у  «Київоблгаз збут»  була вищою за ціну, запропоновану «ГК «Нафтогаз України», на 2,54 грн за 1 кубометр (38,52 %).

Крім зазначеного  «Київоблгаз збут», АМКУ розпочав  справи щодо  ТОВ «Житомиргаз збут», ТОВ «Чернігівгаз збут», ТОВ «Черкасигаз збут», ТОВ «Уманьгаз збут» і ДП «КиївГазЕнерджі».

 «Тобто з урахуванням цін, які формувались на ринку, вищезазначені товариства постачали природний газ для населення за економічно необґрунтованими (завищеними) цінами», — вважають в АМКУ.

Наголошується, що подібні факти завищення цін  виявлені також і в інших регіонах України, і по ним також АМКУ відкриватиме справи.

Як відомо, Президент Володимир Зеленський доручив заступнику керівника ОП Кирилу Тимошенку перевірити відповідність тарифної сітки на побутовий газ та опалення.

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...