Київміськбуд банкрут і просить мільярдні фінансування з держбюджету: 20 000 сімей залишаються без житла

Автор: Ольга Даниленко
14:10 18.09

Київміськбуд на межі банкрутства. 20 тисяч сімей залишаються без житла, серед них військовослужбовці та переселенці. На будівництво недобудованих ЖК потрібно понад 21 млрд грн. Ексочільник комунальної компанії Ігор Кушнір втік за кордон, а новий просить у Кабміну додаткового фінансування.

Світлодіодне освітлення

Наразі у столиці понад сотні недобудов компанії Київміськбуд, 80% акцій якої належить громаді Києва. Борги компанії становлять 700 мільйонів гривень. 

На добудову ще 24 житлових комплексів необхідно щонайменше 21 мільярд гривень.

Лише для старту будівництва недобудованих ЖК на наступні два роки президент ПрАТ “ХК” “Київміськбуд” Василь Олійник просить виділити з державного бюджету чотири мільярди гривень, адже половина недобудованих ЖК були передані від державної будівельної корпорації Укрбуд.

На сьогодні досліджено і це закріплено в документах 2,28 мільярда гривень. Були сформовані звернення у Кабінет міністрів. На жаль на сьогодні жодних зворотних реакцій у форматі грошей не відбулося”, – розповвів новий президент Київміськбуду Василь Олійник у коментарі журналістам ТК Ictv.

Новий очільник Київміськбуду Василь Олійник

Над додатковим фінансуванням  Київміськбуду думають і столичні депутати.

Вони сформували тимчасову слідчу комісію та розмірковують чи доцільно виділяти з бюджету Києва понад два мільярди грошей на добудову ЖК.

Наразі у Київміськбуді планують завершити будівництво у житлових комплексах, які потребують найменших витрат. Один ЖК вже здали в експлуатацію, ще пʼять у процесі.

“Там незначні обсяги робіт на 20, 30, 50 мільйонів гривень. Це обʼєкти з високою степенню готовності, де баштові крани зняті й робота документальна і будівельна ведеться, але по доведенню до товарного виду того продукту, який ми спорудили”, – пояснив Олійник.

Читайте також: Куди ідуть гроші “Київміськбуду”: поки вкладники потерпають через заморожене будівництво, оточення керівника будується

Нагадаємо, у квітні 2023-го детективи НАБУ звернулися до голови КМДА Віталія Кличка з вимогою у триденний термін надати документацію щодо співпраці з “Київміськбудом”.

У липні 2023-го  Ігоря Кушніра, який понад 10 років очолював “Київміськбуд” відсторонили від виконання обов‘язків на час проведення аудиту компанії. Також ЗМІ писали про те, що голова Київміськбуду Кушнір виїхав з України з довідкою про інвалідність та підкорив Еверест. З 24 лютого 2022 року будівельник провів за кордоном 240 днів – 8 місяців або рівно половину часу від початку повномасштабного вторгнення.

Також була створена тимчасова контрольна комісія для перевірки інформації, оприлюдненої у журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”. Йдеться про звернення компанії до Київради з проханням про докапіталізацію на 1 млрд грн.

Як повідомляв “ВК”, у 2020-2021 роках від “Київміськбуду” на рахунки фірм надійшло  понад 3 млрд грн за виконання будівельних робіт. На початку 2023-го компанія “Київміськбуд” призупинила будівельні роботи та просила додаткового фінансування з бюджету.

У липні  журналісти виявили на Лазуровому узбережжі Франції розкішну віллу, оформлену на французьку фірму, яку три роки тому придбала компанія дружини президента “Київміськбуду” Ігоря Кушніра Оксана.

Кушнір у відповідь заявив, що не має майна поза межами України.

Раніше журналісти дізналися, що на виведеній землі з “Київміськбуду” у Козині бізнес-оточення та родичі Ігоря Кушніра збудували закрите котеджне містечко.

 

Великий Київ у Google News

підписатися