Київ завтра вийде на кліматичний марш – час, місце, вимоги

Автор: Галина Ворона
19:51 25.09

У неділю, 26 вересня, на Михайлівській площі у Києві відбудеться кліматичний марш. Усіх небайдужих до змін клімату, руйнівні наслідки яких Україна вже відчуває, закликають підтримати акцію.

Київ завтра вийде на кліматичний марш – час, місце, вимоги

Мета маршу – ще раз нагадати чиновникам про найбільшу загрозу для людства — зміну клімату та природні катаклізми, пов’язані з нею.

За словами організаторів акції, кліматична криза – реальність, з якою доведеться стикатися не лише майбутнім поколінням. Ми відчуваємо її наслідки вже зараз: це жахливі повені в Європі, Китаї, Індії. Лісові пожежі, викликані аномально спекотною погодою, в Канаді, Туреччині, Чорногорії. Десятки тисяч людей постраждали, сотні загинули.

Україна теж не пасе задніх: у Запорізькій області фіксують смерчі, Одесу заливають повені, пилова хмара з Сахари накриває всю країну, липень у столиці вкотре б’є температурні рекорди. Вже зараз в небезпеці тисячі людських життів, гектари лісів, наші домівки і наші гроші, які доведеться витрачати на боротьбу із наслідками кліматичної кризи. Якщо нічого не змінювати, далі ставатиме лише гірше”, – впевнені активісти.

Які вимоги висунуть учасники маршу

На переконання активістів, кліматичну кризу ще можна сповільнити, щоб уникнути найгірших наслідків. Україна разом з усім світом має відмовлятися від брудної енергетики та промисловості, що її спричиняють, та розвивати більш зелену економіку. Влада має витрачати податки на реальні дії для недопущення зміни клімату.

Також учасники маршу вимагатимуть збільшити фінансування у держбюджеті на заходи зі скорочення викидів парникових газів, адаптації до зміни клімату та природоохоронні заходи.

Усіх, хто вирішить підтримати кліматичний марш, просять  дотримуватися карантинних норм: усі учасники та учасниці мають носити маски та знаходитися на відстані витягнутої руки одне від одного.

Марш розпочнеться на Михайлівській площі о 12:00.

Читайте також: Кінець ближче, ніж здавалось. ООН попередила про непоправні зміни клімату

Нагадаємо, через зміни клімату та забруднення річок Україні доведеться імпортувати воду в найближчі десятиліття.

Великий Київ у Google News

підписатися