На цьому наголосила військова Збройних сил України, яка боронила столицю, екснардеп та журналістка Тетяна Чорновол.
Вона пояснила, що 24 лютого 2022 року під час широкомасштабного наступу росіян не була організована оборона Києва і військових біля столиці не було – вони були розформовані та направлені на Донбас у 2019 році.
Колись у нас, у 14-му році у напрямку Білорусі, під Овручем був розміщений танковий батальйон. Спеціальний. У випадку агресії Росії з боку Білорусі, у нас була там подушка безпеки. У 19-му році танковий батальйон був розформований. Далі, Житомир, 95-та потужна бригада. Вся вона була на фронті. Новоград-волинська також вся на фронті – на Донбасі. Найближче що тоді було під Києвом – це була “бєлка” – 72-га бригада Білоцерківська. Але вона знаходиться далеко на півдні. Скільки часу їй потрібно, щоб підтягтись до Києва?”, – розповіла військова в інтерв‘ю.
Чорновол зазначила, що можливо, й були розрахунки, що 72-га бригада не встигне і Київ буде зданий, однак вони встигли – організували оборону Києва й надали потужний опір російським військам.
Я наголошую, 72-га бригада – це головний успіх і перелам у війні. Всі інші, я не відкидаю їхньої ролі, але ця роль наступна. Тобто, без 72-ї бригади вся наша роль була б одного місця. 72-га бригада”, – підкреслила вона.
Військова додала, що навіть якщо був би наказ “не чинити супротив”, все одно українські військові б протидіяли російській агресії.
І ніхто б не ризикнув давати наказ “не чинити супротив”, – додала Чорновол.
Читайте також: Чорновол: Відвід рашистів з околиць Києва не “добра волі Путіна”. Вони вщент деморалізовані улепьотували так, що ви собі не уявляєте!
Нагадаємо, на думку голови ГУ розвідки Міноборони України Кирила Буданова, Київ не був взятий росіянами через надану 23 лютого 2022 року інформацію від співробітника розвідки – банкіра Дениса Кірєєва, якого у центрі Києва застрелили працівники СБУ.
Як повідомляв “ВК”, ні до початку повномасштабного вторгнення військових РФ в Україну, ні вже після керівництво ДК “Укроборонпром” не зробило нічого аби врятувати від бомбардування окупантів тисяч українських високоточних ракетних комплексів – “Стугон”, “Вільх”, “Нептунів”.