Київ відправив на утилізацію 26 тисяч ртутних ламп. Їх збирали у спецконтейнери

09:47 22.04.2020

Столичні комунальники відправили на утилізацію 26 000 люмінесцентних та енергозберігаючих ртутьвмістних ламп, що зібрані населенням за за останні півроку у спеціальні контейнери для небезпечних відходів, які встановлені у кожному районі Києва.

Київ відправив на утилізацію 26 тисяч ртутних ламп. Їх збирали у спецконтейнери

Про це повідомляє пресслужба “Київкомунсервісу”.

За словами комунальників, зібрані люмінесцентні та енергозберігаючі ртутьвмістні лампи буде утилізувати ліцензоване підприємство ТОВ «НВК «УКРЕКОПРОМ», яке обрано в установленому законодавством порядку за результатом відкритих торгів на сайті державних закупівель ProZorro.

Люмінесцентні та енергозберігаючі ртутьвмістні лампи – це небезпечні відходи, що становлять небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини і потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.

Такі лампи містять ртуть, яка належить до першого класу небезпеки, в цих лампах вона знаходиться в пароподібному стані. Якщо розбити таку лампу, то ртуть легко пошириться в повітрі і виникає ризик потрапляння в організм людини, де вона буде накопичуватися і завдавати значної шкоди здоров’ю.

Комунальники закликають дуже обережно ставитись до таких ламп і викидати їх виключно у спеціальні, екологічно безпечні помаранчеві контейнери для небезпечних відходів, бажано в упаковці (або обгорнути шаром паперу), биті ртутні термометри викидати в контейнери категорично заборонено!

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Нагадаємо, контейнери для небезбечних відходів є у кожному районі міста – їх перелік можна знайти тут. Нещодавно Київ відправив на переробку перші 70 т відпрацьованих батарейок, які кияни також здавали у помаранчеві контейнери. 

Читайте также: 5 эко-заповедей киевлянина.

Великий Київ у Google News

підписатися