Київ від початків. Княгиня Ольга закопала живцем сватів від ворога та помстилася за чоловіка

Автор: Оксана Тупальська
08:49 02.05

Князь Ігор добирав собі дружину за давніми цінностями полян – кажуть, що жінка була гарною та скромною, і дуже йому цим сподобалася. Так до Києва у 903 році потрапила Ольга, яка згодом воювала краще за чоловіка та принесла першою християнство до столиці.

Київ від початків. Княгиня Ольга закопала живцем сватів від ворога та помстилася за чоловіка
оренда квартири Київ

Ольга походила з простого варязького роду з села поблизу Пскова. Мала тоді 12 років. 

Ігор зустрів Ольгу під час походу на полювання

«За легендою, юний Ігор, приїхавши на полювання, побачив сільську дівчину. Заговорив з нею. Ігоря так вразили її краса, розум і скромність, що він взяв Ольгу з собою до Києва, тай одружився з нею», – розповідає Докудрама.

У листопаді 945 року князь Ігор як завжди поїхав збирати данину з деревлян. Проте ті спротивилися. Бо Ігор спочатку приїхав, зібрав данину для війська, відпустив частину воїнів, а тоді поїхав з малим загоном до Іскоростеня, щоб взяти данину особисто для себе. Деревлянам не сподобалися такі подвійні побори, тому вони на чолі зі своїм князем Малом вбили Ігоря.

Читайте також: Київ від початків. За часів Київської Русі місто було центром торговельних шляхів та зростало з податків від перемоги

Після цього древляни зраділи, що можуть більше не платити данину Києву. А  князь древлян Мал вирішив захопити київський престол. Проте не війною, а одруженням з княгинею Ольгою. Тому вислав до жінки вбитого князя сватів.  

powerukraine
Свати з дарами їдуть до Ольги від древлянського князя Мала

Вдова живцем закопала в землю древлянських сватів разом із човном, на якому ті припливли до Києва.

Після цього прибуло друге посольство сватів від князя Мала. Проте їх вона спалила у лазні.

Спалення сватів Мала у лазні

Після цього Ольга влаштувала тризну на могилі чоловіка під Іскоростенем, куди запросила древлян. За наказом княгині дружинники їх добряче напоїли. Після чого Ольга дала наказ своїм воїнам розпочати бій, і ті вбили коло могили понад 5 тисяч древлян.

Читайте також: Київ від початків. Жінки-слов’яни йшли з чоловіками у військо та керували домом

А наступного року Ольга зібрала велике військо, пішла на древлян та помстилася добряче за смерть чоловіка. Взяла з собою маленького ігоревого сина.

Коли хлопчик Святослав кинув спис в бік ворога – це був знак початку бою переможного війська.

Древляни поховалися по хатах. Ольга сказала, що їй від них не треба нічого – тільки щоб дали по 3 горобці та по 3 голуби від кожного двору.

Знищення поселення древлян після підпалу пташками

«Кияни прив’язали до ніг кожного птаха запалений прут, і відпустили. Птахи повернулися під свої стріхи, і древлянська столиця запалала у вогні. А люди, тікаючи з міста, гинули від рук дружинників. Тих, хто вцілів, Ольга обклала тяжкою даниною», – каже історичний оповідач.

955 року Ольга прийняла християнство.  

З того часу вона поширювала християнство на Русі та побудувала кілька церков.

Раніше “ВК” згадував, як на Старокиївській горі Ольга вибудувала камінний князівський терем. А неподалік – кам’яний палац з великою прибудовою, оздобленою фресковими розписами і деталями з мармуру та рожевого шиферу. У цьому тронному залі Ольга приймала бояр, підвладних князів та закордонних послів.

Великий Київ у Google News

підписатися