Київ: важливе за 4 березня

Автор: Любава Лисичкіна
00:20 05.03

Важливо! Комендантська година на вихідні залишається без змін і триматиме щоночі із 20:00 до 07:00. 

Київ: важливе за 4 березня

Підсумки дня підбили у КМДА.

Зазначається, що ситуація в місті стабільна. Місто продовжує готуватися до оборони. На вулицях – все більше блокпостів, обмежувальних блоків, їжаків. Бійці збройних сил, тероборона, поліція, інші силові структури готові і будуть захищати столицю – серце України.

В умовах воєнного стану працює громадський транспорт. Рух організований там, де це можливо. Транспорт працює в режимі перевезень із 08:00 до 19:00.
Міські служби працюють, але до настання комендантської години: із 07:00 до 20:00.

Із 08:00 до 19:00 у місті можуть працювати і магазини та аптеки. Місто нагадує, що треба допомагати із забезпеченням найнеобхіднішим – медикаментами та їжею – тих, хто цього потребує. Особливо самотніх людей літнього віку.

У магазинах сьогодні є продукти і товари першої необхідності. Окрім того, місто накопичує такі товари та робить резерв: дитячого харчування, товарів гігієни, теплих речей тощо. Його формує гуманітарний штаб Києва. Допомагає вся Україна. 

Гуманітарний штаб столиці потребує волонтерів на склади із продовольством.

Для цього потрібно звернутися до гуманітарного штабу за посиланням та заповнити форму для волонтера.

Зараз гуманітарний штаб насамперед забезпечує водою, їжею, товарами першої необхідності людей, які перебувають в укриттях і сховищах.

Водіїв закликають пропускати не тільки машини швидкої допомоги, а й авто з гуманітарною допомогою.

Лікарні міста всім необхідним забезпечені. Лікарі перебувають на бойовому чергуванні.

Пологові будинки столиці теж працюють і протягом останніх 8 днів у Києві народилися 390 малюків. 199 хлопчиків та 191 дівчинка.

А в Київському зоопарку народився лемур, якого назвали Байрактаром.

Важливо, що в Києві надається нефрологічна та ендокринологічна медична допомога.

У місті також нагадали алгоритм дій у разі, якщо людина помирає вдома. 

 Створені корисні мапи для киян. 

Знайти гуманітарний штаб, точку продажу хліба, працюючий зоомаган: з’явились онлайн-мапи.

Мапа аптек — https://cutt.ly/GAqtqtN 

Також вони вже доступні в застосунку Київ Цифровий.

У застосунку «Київ Цифровий» змінено звуковий сигнал для сповіщень повітряної тривоги. У разі тривоги сповіщення надходитимуть зі спеціальним звуком.Оновити застосунок можна за посиланням:  https://kyiv.digital/start

Власників ветеринарних магазинів, аптек та клінік просять забезпечити роботу, аби кияни мали змогу подбати про домашніх улюбленців. 

Також місто закликає інтернет-провайдерів організувати підключення сховищ Києва до Wi-Fi.  Адже комунікація і швидкий доступ до інформації зараз мають критичне значення.

Контакти підтримки IT-департаменту:[email protected]

У Києві працює гуманітарний штаб.

Штаб забезпечує медикаментами, продуктами і предметами першої необхідності насамперед тих, хто найбільше цього потребує. Одиноких і людей літнього віку, осіб з інвалідністю, матерів з маленькими дітьми. 

Створено електронну платформу, через яку всі, у кого є можливість, можуть долучитись до підтримки міста за наступними напрямами: медикаменти та ліки, продукти харчування, предмети першої необхідності, логістичні послуги, людські ресурси (волонтери). 

До слова, до Києва прибула нова велика партія гранатометів NLAW: чим вони ефективні.

Великий Київ у Google News

підписатися