Скульптурки у місті створювалися в ході проекту “Шукай”. Більшість оригінальних об’єктів розташовані в центральній частині міста. Про них детально також можна прочитати на мапі Discover.
Котлета по-київськи
На підвіконні при вході до ресторану «Chicken Kyiv», що знаходиться на розі вулиць Городецького та Заньковецької. Котлета по-київськи має французьке походження, її рецепт потрапив до Києва ще у 1918 році. Наша від французької, що називалася «де-воляй», відрізнялася начинкою — туди клали вершкове масло, трохи зелені, сиру та яєчний жовток.
Київський екіпаж
В арці при вході до Пасажу зі сторони вулиці Заньковецької. Присвячена першому автомобільному екіпажу в Києві. Він працював на гасовому двигуні і проїхався київськими вулицями у 1897 році.
Київський фонтан слон
Біля входу за Лядськими воротами до ТЦ Глобус. Слон колись вважався символом відродження післявоєнного Києва, адже фонтан пережив буремні воєнні роки та навіть не постраждав. Знаходився у нинішньому Хрещатому парку на місці арки Дружби Народів до 1970 року.
Київський балкон
Вулиця Шота Руставелі, 44. Ця скульптурка присвячена типовому київському балкону, де зазвичай ми так полюбляємо складати непотрібні речі, які чомусь шкода викинути.
Київський богатир Кирило Кожум’яка
Вулиця Електриків, 29а. Мініатюрка присвячена легендарному герою українських казок Кирилу Кожум’яці, який знищив змія і врятував київські землі.
А ще у місті варто пошукати мініатюрні скульптури:
- Київський каштан
- Скіфська пектораль
- Київський грамофон
- Київський лист
- Київський трамвай
- Київські шахи
- Золотий черевичок Сержа Лифаря
- Київський фонтан Термена
- Гелікоптер Сікорського
- Київський велотрек
- Золоті Ворота
- Київський комп’ютер
- Київська кава
- Київська плінфа
- Київське сухе варення
- Сонячний годинник
- Самсон
- Київський торт
- Ланцюговий міст
А така скульптура у Києві присвячена свободі українців від ворога. Її назва Паляниця:
@marishkaguide #паляниця #історія #міні #скульптура ♬ оригинальный звук – 🇺🇦Marishkaguide🇺🇦
Раніше “ВК” розповідав, яку історію розповідає паркова скульптура шахістів у Парку Шевченка, взуих у черевички танцівників.