Про це розповів заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.
За його словами, до визначення найкращих проектів долучилася рекордна кількість киян – більше, ніж 207 тисяч. Загалом було віддано понад 725 тисяч голосів.
Якщо порівнювати із попередніми роками, то число громадських ініціатив суттєво зросло. Кількість проектів які брали участь в голосуванні у 2017 році, порівнюючи із ГБ-2021, зросла в 4 рази – із 320 ініціатив до 1405. Серед проектів-переможців цього року маємо 276 малих на загальну суму майже 68 мільйонів гривень. І ще – 75 великих на 102 мільйони. Найбільше ініціатив подано в розділі освіта – фактично 55% від усіх проектів. І маємо лише 7 ідей екологічного спрямування”, – відзначив Прокопів.
Серед ініціатив, які місто реалізовуватиме наступного року, – уже традиційний фестиваль SolomaFest, Radioday free open air в рамках святкування дня міста та міжнародний фестиваль дитячо-юнацької творчості «Сонячний каштанчик». Серед цікавинок – проведення наукових пікніків, відтворення будинку Крістера на гірці, рекорд України з експериментального ракетобудування, кіноклуб у Малій опері тощо.
Окремо хочу подякувати авторам проектів. Успіх Громадського бюджету це, в першу чергу, їхня заслуга. Адже вони активно популяризували свої ініціативи, і паралельно рекламували сам цей механізм», – додав Прокопів.
Нагадаємо, що на Громадський бюджет-5 міська влада передбачила 170 млн грн.
Раніше Володимир Прокопів пояснив чому “Європейська солідарність” підтримує на виборах Віталія Кличка.