Київ та інші міста до і після Другої світової очима американця. На Володимирській гірці відкрився “портал” у минуле

Автор: Галина Ворона
15:57 21.09

У Києві на Володимирській гірці відкрили фотовиставку “Американець в Україні. Фотографії Жульєна Брайана з 1930-1959 років”, яка присвячена довоєнному та післявоєнному періоду в Україні. На світлинах можна роздивитися довоєнні та післявоєнні Київ, Харків, Одесу, Крим та інші українські міста, які потрапили в об’єктив американського фотографа.

Київ та інші міста до і після Другої світової очима американця. На Володимирській гірці відкрився “портал” у минуле

 Про це розповів заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Фотографії увічнили образ довоєнного повсякденного життя українців, а також неповторної чарівності міст, їхніх площ та вулиць, яких вже і не існує. Також частина фото зроблена одразу після закінчення Другої світової війни, на них можна побачити масштаби руйнувань та труднощів цивільного життя. А інша частина – фотографії з 1950-х років, періоду відлиги”, – зауважив Валентин Мондриївський.

За його словами, фотовиставка організована Інститутом національної пам’яті та Посольством Республіки Польща в Києві за підтримки Київської міської державної адміністрації.

Як повідомили в Посольстві Республіки Польща в Києві, одночасно з цією виставкою на паркані Посольства (на вулиці Ярославів Вал, 12), також розмістять виставку “Американець у Варшаві. Фотографії Жульєна Брайана з вересня 1939 року”. Усі охочі зможуть побачити унікальну фотодокументацію трагічної долі мешканців польської столиці в перші тижні Другої світової війни.

Виставка триватиме до 31 жовтня, а знайти її можна біля пам’ятника Володимиру Великому.

Читайте також: Унікальні кадри Києва 1950 року: звичні місця просто не пізнати (ФОТО)

Нагадаємо, на Михайлівській площі показують фотографії, зроблені під час битви за Іловайськ

Великий Київ у Google News

підписатися