Про це повідомляє Національна поліція України.
Усього ж із 5 вересня, за даними правоохоронців, територіальні органи Національної поліції зареєстрували 119 заяв і повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом:
- 21 повідомлення зареєстровано у Донецькій області,
- 16 – у місті Києві,
- 11 – у Дніпропетровській,
- 10 – у Херсонській,
- 9 – у Сумській,
- по 8 – у Луганській та Кіровоградській,
- 7 – у Волинській,
- 5 – у Полтавській,
- по 4 – в Івано-Франківській та Одеській,
- по 3 – у Закарпатській,
- Львівській та Чернігівській,
- по 2 – у Київській та Чернівецькій,
- по 1 – у Вінницькій, Запорізькій та Миколаївській областях.
Читайте також: До 10 вересня можна змінити виборчу адресу – як це зробити
Читайте також: Більшість українців вважають, що місцеві вибори не будуть чесними – опитування
Здебільшого повідомлення пов’язані з порушенням порядку ведення агітації – 21, підкупом виборців – 12, псуванням агітаційних матеріалів – 10, порушеннями порядку розміщення агітматеріалів – 8, порядку ведення реєстрації виборців – 5 та порядку фінансування партії – 4.
Водночас упродовж доби до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо дев’яти кримінальних правопорушень – у Києві, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській та Запорізькій областях.
Зокрема, поліцейські Запоріжжя розпочали кримінальне провадження за фактом масової зміни виборчих адрес місцевими мешканцями.
Всього з початку виборчого процесу поліцейські розпочали 13 кримінальних проваджень. З них 9 – пов’язані з порушенням виборчого законодавства.
Читайте також: Більшість українців вважають, що місцеві вибори нічого не змінять – опитування
Відтак відкрито 4 кримінальні провадження за ст. 158 (надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців), 3 – за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) Кримінального кодексу України.
Також розслідується кримінальне провадження за ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) та за 158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше одного разу, викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі) Кримінального кодексу України.
Також поліцейські склали 3 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із виборчим процесом.
Читайте також: “День виборів”: скільки коштують політикам білборди та “польоти” над Києвом
Нагадаємо, місцеві вибори призначили на 25 жовтня – вони пройдуть за новою системою. Центральна виборча комісія затвердила календарний план місцевих виборів 2020 з інформацією про етапи та періоди виборчого процесу. Виборчий процес в Україні стартував 5 вересня.