Київ опинився у трійці найкомфортніших міст для ведення бізнесу. На першому місці – Житомир

Автор: Микита Мухомор
14:02 07.02

Столиця України посіла третє місце у рейтингу найпривабливіших міст для ведення бізнесу. Рейтинг визначається за сумою балів, набраною обласним центром у шести компонентах: започаткування бізнесу, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, одержання дозволів на будівництво та електронні сервіси.

Київ опинився у трійці найкомфортніших міст для ведення бізнесу. На першому місці – Житомир

Про це свідчать дані рейтингу BRDO (Regional Doing Business 2020).

Оцінювання проводилося за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування українських підприємців, у якому взяли участь 1754 респонденти з 25 областей та міста Києва.

За результатами дослідження, найкомфортнішою для ведення бізнесу в 2020 році стала Житомирська область. Друге місце посіла Чернігівщина, а за нею примостився Київ, випередивши Рівненську область.

Щоправда, останні сходинки у рейтингу 2020 року обійняла, зокрема, Київська область, яка досліджувалась окремо від столиці. До числа таких увійшла також Луганська область (дослідження за містом Сєвєродонецьк), Харківщина, Херсонщина, Хмельниччина та Миколаївщина.

Від місцевого самоврядування часто залежить, чи будуть реалізовані ухвалені реформаторські закони. Regional Doing Business — лакмусовий папірець, що вказує органам місцевого самоврядування, на чому треба акцентувати увагу, щоби поліпшити умови для підприємців та залучати інвесторів”, — відзначив Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO.

До слова, за минулий рік малий та середній бізнес Київщини поповнив бюджет на 2,4 млрд грн.

Читайте також: Бізнес платитиме за сніг, точніше, за його неприбирання. Кількість приписів і протоколів зашкалює

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...