Кияни все частіше скаржаться на те, що отримали фальшиві гроші від банкомату: як відрізнити підробку

Автор: Любава Лисичкіна
21:36 04.10

Українські банкомати зіткнулися зі збільшенням фальшивих грошей. Підроблені купюри виявляються настільки якісними копіями, що їх важко відрізнити від оригіналу, але все ж таки можна.

Кияни все частіше скаржаться на те, що отримали фальшиві гроші від банкомату: як відрізнити підробку

Про це повідомляє  “Україна 24“.

У мережі пропонують  придбати фальшиві 3 тис грн треба викласти справжніх 750 грн. Експерт з безпеки Руслан Долгов вважає, що такі підробки збувають у невеликих магазинах і з ціллю погашення боргу.

“Ці банкноти спеціально заточені під певні термінали. Тобто людина купує, наприклад, за 5000 гривень 20000 фальшивих, і погашає свій кредит через термінал”, – розповів фахівець.

Останнім часом мешканці Києва все частіше скаржаться на те, що отримали фальшиві гроші від банкомату. За словами однієї постраждалої, вона зняла купюру номіналом 200 грн, але про її фальшивість дізналася від продавця, який перевірив гроші ультрафіолетом.

Як відрізнити підробку

Є кілька порад:

  • справжні банкноти мають бути щільними на дотик;
  • подивіться на купюру через світло – якщо на ній не буде графічного елементу, то перед вами фальшивка;
  •   у 500 грн мають бути елементи бузкового кольору, котрі будуть ставати зеленими під різними кутами.

Що робити, якщо фальшивка все-таки потрапила до рук

Експерти радять звертатися до фінустанови, яка володіє банкоматом. У банку зобов’язані розслідувати цю справу, влаштувати перевірку усіх інших банкнот і розінкасацію.

“Якщо буде встановлено факт наявності там даних сумнівних банкнот, то банк піде назустріч клієнту”, – стверджує начальниця управління грошового обігу та контролю касових операцій банківської установи Лариса Жиронкіна.

До слова, від влади Києва вимагають відновити зручну систему оплати у міському транспорті.

Великий Київ у Google News

підписатися