Кияни просять перейменувати вулицю Головка на честь футболіста

13:20 18.10.2020

Мешканці столиці виступили з ініціативою перейменувати вулицю Андрія Головка в Солом’янському районі на честь футболіста та тренера Олега Базилевича. Про це йдеться у відповідній петиції на сайті Київради.

Кияни просять перейменувати вулицю Головка на честь футболіста

Петицію опублікував Блажук Костянтин 16 жовтня – у цей день виповнилося рівно два роки з дня смерті Базилевича (відповідно до рішення Київради, присвоєння об’єктам імен фізичних осіб здійснюється не раніше, ніж через 2 роки з дня смерті особи, пам’ять якої увічнюється).  

“По суті. Андрій Головко не стільки письменник, скільки комуніст-кар’єрист. Заради кар’єри міг зробити будь що. В’ячеслав Чорновіл казав, що Головко був душогубом і дуже неоднозначною людиною… (це, якщо без подробиць)”, – йдеться в документі.

Також зазначається, що Олег Петрович Базилевич відомий український футболіст і тренер. Був партнером В. Лобановського на полі, а потім створив із ним славетний тренерський тандем. Вони разом тренували київське “Динамо” і збірну країни. Базилевич був родоначальником математичного аналізу тактико-технічних дій футболістів на полі. Також він ініціатор застосування новітніх наукових методик у тренерському процесі, майстер спорту, заслужений тренер України, кандидат наук.

“Вулиця, назву якої ми розглядаємо, знаходиться у Солом’янському районі, примикає до проспекту Валерія Лобановського, що теж символічно. Старі назви вулиці 382-га Нова, Новобудівна”, – додає автор петиції.

Нагадаємо, раніше кияни виступили з ініціативою встановити у Києві пам’ятник Степану Бандері.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...