Кияни переплатили 5 млн грн за обігрів помешкань хитрих сусідів

Автор: Галина Ворона
14:56 02.07

В опалювальному сезоні 2020/2021 кияни заплатили понад 5 млн грн за недобросовісних сусідів, які безобліково та бездоговірно споживали тепло і гарячу воду. Таких фактів виявлено близько сотні . 80% порушників – юридичні особи: салони краси, перукарні, заклади громадського харчування, компанії, що надають послуги, заклади роздрібної торгівлі.

Кияни переплатили 5 млн грн за обігрів помешкань хитрих сусідів

Про це повідомляє “Київтеплоенерго”.

У будинках із виявленими порушеннями для мешканців, які через зловживання інших споживачів сплачували більшу вартість, провели перерахунок у сторону зменшення.

Як зазначається,  “Київтеплоенерго” забезпечує теплом близько 10 тисяч столичних багатоповерхівок і у випадку системних дисбалансів споживання тепла спеціальна комісія проводить обстеження для виявлення неправомірного споживання тепла, фіксує порушення та застосовує санкції.

Порушник має відшкодувати збитки за незаконно спожиті обсяги тепла та укласти договір на споживання теплової енергії. Мешканці отримують перерахунок, а платіжка за тепло у подальшому, як правило, зменшується.

Найбільш показові випадки зафіксували на вулиці Новопольовій та Михайлівській. У першому випадку власники приміщення самовільно, без договірних відносин, організували опалення прибудови площею 358,5 м2. За рішенням комісії для мешканців будинку зроблено перерахунок на майже 105 тис. грн. Ці кошти стягнуті з порушника, а для подальшого опалення приміщення укладено договір із “Київтеплоенерго”.

На вулиці Михайлівській під час обстеження приміщення, де розташована адвокатська фірма, виявили невідповідність опалювальної площі більш ніж удвічі. Власник самовільно користувався мансардним приміщенням (раніше горище). В результаті опалювальна площа зросла до 301,5 кв. м, а кошти сплачували за обігрів 142,6 кв. м. Власнику приміщення донарахували понад 72 тис. грн, а всім іншим мешканцям зробили перерахунок у бік зменшення.

Найпоширеніші випадки – несанкціоноване опалення самовільно добудованих або самовільно зайнятих приміщень, опалення комерційних приміщень без договору, монтаж радіаторів опалення у невстановлених місцях, зміна системи опалення без проекту тощо. Через це мешканці будинку стають жертвами сусідів-порушників та отримують завищені платіжки. Ми реагуємо та перевіряємо. За минулий опалювальний сезон виявили близько сотні серйозних порушень. Перевірку проводимо як самостійно, так і за зверненнями мешканців. Нині близько 60% таких обстежень проводять за ініціативи “Київтеплоенерго”, 40% – за зверненнями киян”, – розповів директор СП “Енергозбут” КП “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатін.

Про відомі факти подібних зловживань можна повідомити тепловикам для перевірки. Для цього необхідно надіслати відповідного листа за адресою: вул. Жилянська, 83/53 або на email: [email protected]

Читайте також: Стало відомо, скільки будемо платити за електроенергію з 1 липня

Нагадаємо, цього року, як і минулого, “Київтеплоенерго” ремонтуватиме будинкові лічильники тепла. На ці роботи спрямують кошти, які кияни сплачують за обслуговування будинкових приладів обліку. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...